Oświata. Spółdzielnia pracy

verified_user
aleja Piłsudskiego 31
35-001 Rzeszów, Polska
Poproś o informacje

Oświata. Spółdzielnia pracy Informacje o firmie

Ogólne informacje

Historia i misja firmy

Spółdzielnia Pracy „Oświata” w Rzeszowie powstała w 1967 roku., jako część ogólnokrajowej Spółdzielni Pracy „Oświata”. Wizja utworzenia jednostki zrodziła się w 1957 roku a jej celem było uzupełnienie państwowego szkolnictwa o kursowe kształcenie i doskonalenie zawodowe.
Na przełomie 1989/90 roku ogólnopolska Spółdzielnia podzieliła się na niezależne jednostki funkcjonujące w miastach wojewódzkich, wiele z nich działa do chwili obecnej w branży edukacyjnej, skupiając się głównie na: kursach zawodowych, kursach językowych i obligatoryjnych szkoleniach pracowniczych, itp.

Spółdzielnia Pracy „Oświata: w Rzeszowie to dzisiaj ponad 47 lat historii:

A wszystko zaczęło się tak …

IX 1957 – rejestracja Spółdzielni w Sądzie powiatowym w Warszawie Praga, jako jednostki Stołecznego Związku Spółdzielni Pracy. Pierwsze biuro mieści się w Zasadniczej Szkole Zawodowej przy ul. Złotej 58 w Warszawie. W tym samym roku rusza 12 pierwszych kursów (krawiecki i fryzjerski) dla 388 słuchaczy.
1958 – powołanie Międzywojewódzkiego Zakładu Szkolenia oraz Wojewódzkich Zakładów Szkolenia w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Łodzi, Szczecinie i Gdańsku. Jednocześnie w tym samym roku rejestracja Spółdzielni Pracy Nauczycieli Języków Obcych „Lingwista” w Sądzie Powiatowym dla Warszawy Praga z siedzibą na ul. Mysiej 2. Spółdzielnia rozpoczyna nauczanie języków obcych na terenie Warszawy.
1961 – zmiana nazwy Spółdzielczego Zrzeszenia Kształcenia Zawodowego na „Oświata” Spółdzielnia Pracy.
IV 1963 – zezwolenie Ministerstwa Oświaty i Wychowania na prowadzenie działalności na terenie całego kraju ( jeszcze nie w Rzeszowie).
1963 – pierwsze korespondencyjne i wakacyjne kursy językowe.

I nareszcie Rzeszów!!!

1967 – utworzenie 16 Wojewódzkich Zakładów Szkolenia w tym Ośrodek w Rzeszowie, który początkowo działał, jako filia WZS w Krakowie. W ciągu pierwszych 10 lat Spółdzielnia „Oświata” w całym kraju przeprowadziła 8691 kursów zawodowych, które ukończyło prawie 350 tys. osób. Kursy kwalifikacyjne prowadzone były w wielu specjalnościach (m.in. spawanie, ślusarstwo, elektromechanika, naprawa urządzeń chłodniczych, stolarstwo, fryzjerstwo, krawiectwo itp.). Cieszyły się one dużym powodzeniem, gdyż ich ukończenie było równoznaczne z awansem zawodowym i finansowym.
8 I 1968 – kończy się pierwszy zarejestrowany w dokumentach kurs w Rzeszowie. Przeszkolono 20 osób w zawodzie elektromechanik (czeladnik, mistrz).
1970 – w WZS w Rzeszowie rozpoczyna działalność pomaturalne studium zawodowe - technik budowlany.
1972 – odbywa się pierwszy kurs kosmetyczny, radiowo-telewizyjny, obsługi dźwigów i wyciągarek.
1973 – rusza kurs kosztorysowania, rozliczania robót budowlanych, obsługi wózków akumulatorowych i suwnic.

1 I 1976 – integracja Specjalistycznej Spółdzielni Pracy Nauczycieli Języków Obcych „Lingwista” i Spółdzielni Pracy „Oświata”.
Połączona jednostka przyjmuje nazwę Krajowej Spółdzielni Pracy „Lingwista-Oświata”, która po dwóch latach zostaje zmieniona na Krajową Spółdzielnię Pracy „Oświata”. Po połączeniu kontynuowany jest główny nurt dotychczasowej działalności – kursy zawodowe, pojawiają się także w większej liczbie kursy językowe (angielski, niemiecki, rosyjski i francuski).
1976 – rozpoczęcie w Rzeszowskiej „Oświacie” kursów kierowców samochodowych po uzyskaniu zezwolenia z Ministerstwa Komunikacji.
1985 – organizacja w Rzeszowie pierwszego kursu migowego,w którym uczestniczyło 10 słuchaczy.
1986 – pierwsze kursy języka włoskiego i hiszpańskiego, kursy językowe przygotowujące do egzaminów państwowych oraz kurs pedagogiczny.
1987- organizacja jednego z ciekawszych kursów – „obsługa, konserwacja i eksploatacja Fiata 126P”. Oferta stale
była wzbogacana o nowe propozycje jak np: „Rusz głową”.


Samodzielnie i odważnie …

1 X 1990 – utworzenie samodzielnej Spółdzielni Pracy „Oświata” z siedzibą w Rzeszowie, w wyniku wyodrębnienia z Krajowej Spółdzielni Pracy „Oświata” w Warszawie.
1992 – po kilku latach przerwy powrót do organizacji kursu kosmetycznego, który z roku na rok przyciąga coraz więcej zainteresowanych kobiet i staje się obok językowych jednym ze sztandarowych.
1994 – zmiana siedziby z ul. Łącznej 3 na ul. Piłsudskiego 31 - w samym centrum Rzeszowa. Odtąd większość kursów jest tutaj realizowana. Jako pierwszy pod nowym adresem rusza kurs języka angielskiego i włoskiego.
1996 – 2003 – „Oświata” w Rzeszowie jako pierwsza na Podkarpaciu wprowadza nowe kursy zawodowe: księgowość w małych i średnich przedsiębiorstwach, nowoczesna sekretarka, kadry – płace, wizażystka-stylistka, manicure-pedicure .... dla każdego coś dobrego!
2004 – powołanie 2-letniego Policealnego Studium Zawodowego „Oświata” w Rzeszowie o uprawnieniach szkoły publicznej, którego dyrektorem zostaje Pani Renata Gawlikowska.


Oferta „Oświaty” staje się, coraz bogatsza. To już:
- Policealne Studium Zawodowe (technik usług kosmetycznych, technik usług fryzjerskich),
- Roczne Studium Policealne (m.in. kosmetyka, fryzjerstwo, sekretarka- asystentka, studium finansowo-prawne, studium

przedsiębiorczości),
- kursy zawodowe (kurs pełnej księgowości, kosmetyczny, masażu, fryzjerski, komputerowy i wiele innych),
- Szkoła Języków Obcych (angielski, niemiecki, hiszpański, włoski, francuski, rosyjski).

2007 i 2008 - S.P. „Oświata” w Rzeszowie realizuje pierwsze projekty współfinansowane ze środków unijnych w ramach ZPORR, a następnie Europejskiego Funduszu Społecznego.Co roku dostępne są nowe bezpłatne szkolenia dla osób chcących podwyższyć swoje kwalifikacje.Dzięki zaangażowaniu Pani prezes Renaty Gawlikowskiej oraz zespołu pracowników i wykładowców, kolejne działania „Oświaty” w Rzeszowie to pasmo sukcesów – stała współpraca z Powiatowymi Urzędami Pracy, MOPS-ami, GOPS-ami i PCPR-ami na terenie całego województwa. Klienci przyjeżdżają nawet z bardzo odległych miejscowości, tylko po to, by właśnie tutaj nauczyć się czegoś nowego, co pozwoli zdobyć pracę, awansować lub założyć własną działalność gospodarczą.

aleja Piłsudskiego 31 Rzeszów

Godziny otwarcia
Poniedziałek:
08:00 - 18:00
Wtorek:
08:00 - 18:00
Środa:
08:00 - 18:00
Czwartek:
08:00 - 18:00
Piątek:
08:00 - 18:00
Sobota:
08:00 - 14:00
Numery telefonów
Strony
Konta społecznościowe
facebook

Oświata. Spółdzielnia pracy Opinie i oceny

Jak oceniasz tę firmę?

Czy jesteś właścicielem tej firmy? Jeśli tak, nie trać okazji na aktualizację profilu firmy, dodawanie produktów, ofert i wyższą pozycję w wyszukiwarkach.

Podobna strona dla Twojej firmy? Upewnij się, że każdy może znaleźć Ciebie i Twoją ofertę. Stwórz dedykowaną stronę firmową w platformie Yellow Pages - to prostsze niż myślisz!
Dodaj swoją firmę