Klinika nawigacji - polski język i serwis nawigacji fabrycznych

verified_user
524 polubień
4 ulubione
Chodkiewicza 5
64-920 Piła, Polska
Poproś o informacje

Klinika nawigacji - polski język i serwis nawigacji fabrycznych Informacje o firmie

Ogólne informacje

Nawigacje fabryczne (z ang. in-dash navigation systems, built-in navigation systems) - oznacza grupę urządzeń fabrycznie zainstalowanych w samochodzie przez jego producenta i posiadających conajmniej funkcjonalność nawigacji GPS. Na dzień dzisiejszy wiekszość procudentów ma w swojej ofercie dostępne takie urządzenia za odpowiednią dopłatą przy konfiguracji auta.

W dzisiaj oferowanych autach to już nie tylko nawigacja GPS, ale także radio, DVD, odtwarzacz MP3, graficzny system parkowania, kamera cofania, komputer pokładowy i wiele innych możliwości, które inżynierowie producenta auta zechcieli tam umieścić.

System GPS (z ang. Global Positioning System) to system, który w oparciu o 31 krążących wokół ziemi satalitów daje urządzeniom korzystającym z niego możliwość obliczania dokładnej pozycji geograficznej (co do długości i szerokości, a także wysokości nad poziomem morza). Ponieważ satelity orbitują (krążą) wokół Ziemi to w dowolnym jej punkcie "widocznych" dla odbiornika jest 9-11 satelitów.

W praktyce urządzenia na podstawie 3 satelitów sa w stanie obliczyć długość i szerokość geograficzną (ztw. 2D) lub w oparciu o 4 satelity także wysokość nad poziomem morza (tzw. 3D FIX). Jeżeli urządzenia niepoprawnie pokazuje pozycję geograficzną lub liczba widocznych satelitów wynosi zero świadczy to o uszkodzeniu anteny lub odbiornika GPS.

Urządzenia nawigacyjne korzystają z map w postaci cyfrowej, aby na ekranie mogły pokazać w sposób przyjazny dla człowieka jego aktualną pozycje na mapie. Na przestrzeni kilkunastu lat w samochodach stosoweano różne rozwiązania przechowywania map:
- czytniki CD - po kilku latach uzytkowania pojawia się problem z działaniem, nagle przestaja czytac płytę i często wysuwają płyte z mapa na zewnątrz. Na te problemy pomaga wymiana lasera na nowy w naszej firmie (marki BMW, Renault, Mercedes, Peugeot, Citroen)
- czytniki DVD - po kilku latach pojawiają sie problemy z odczytem płyty, nawigacja działa prawidłowo, gdy auto jest zimne, z czasem problemy narastają i laster nie daje rady odczytać danych z płyty. Na te problemy pomaga wymiana lastera na nowy w naszej firmie (marki BMW, Audi, Mercedes)
- dyski twarde HDD - urządzenia wrazliwe na drgania, spowodowane jakością dróg
- karty pamięci SD, SDHC i microSDHC.

Chodkiewicza 5 Piła

Godziny otwarcia
Poniedziałek:
09:00 - 17:00
Wtorek:
09:00 - 17:00
Środa:
09:00 - 17:00
Czwartek:
09:00 - 17:00
Piątek:
09:00 - 17:00
Numery telefonów
Strony
Konta społecznościowe
facebook
Kategorie
dostawca urządzeń gps
Słowa kluczowe
Samochody, samoloty, łodzie

Klinika nawigacji - polski język i serwis nawigacji fabrycznych Opinie i oceny

Jak oceniasz tę firmę?

Czy jesteś właścicielem tej firmy? Jeśli tak, nie trać okazji na aktualizację profilu firmy, dodawanie produktów, ofert i wyższą pozycję w wyszukiwarkach.

Podobna strona dla Twojej firmy? Upewnij się, że każdy może znaleźć Ciebie i Twoją ofertę. Stwórz dedykowaną stronę firmową w platformie Yellow Pages - to prostsze niż myślisz!
Dodaj swoją firmę