Kancelaria Prawna Rafał Kufieta

verified_user
3491 polubień
ul. Dmowskiego 3/9
50-203 Wrocław, Polska
phone
Kliknij aby pokazać telefon
Poproś o informacje

Firmy podobne do Kancelaria Prawna Rafał Kufieta

Kancelaria Radcy Prawnego Kazimiera Wijatyk-Kubicka Wrocław
Krupnicza 13 lok. 105, Wrocław
Kancelaria świadczy usługi w obszarze: - pomocy prawnej, - prowadzenia mediacj…
Hajduk Michał. Kancelaria adwokacka Wrocław
ul. Krawiecka 3 Lok. , Wrocław
Jesteśmy nowoczesną kancelarią skoncentrowaną na świadczeniu wysokiej jakości u…
KANCELARIA ADWOKACKA Dagmara Jurkiewicz-Hajduk Wrocław
ul. Joachima Lelewela 23 lok. 6 , Wrocław
None
Modus Kancelaria Prawna Wrocław
Grabiszyńska 143, Wrocław
Kancelaria Prawna Modus działa na polskim i międzynarodowym runku usług prawnyc…

Kancelaria Prawna Rafał Kufieta Informacje o firmie

Ogólne informacje

Kancelaria Prawna Rafał Kufieta działając szybko, dokładnie i skutecznie rozwiązuje prawne problemy klientów indywidualnych i przedsiębiorców. Posiadamy bogate doświadczenie w obsłudze prawnej spółek i innych przedsiębiorców, w szczególności dotyczące obsługi branży budowlanej i developerskiej, rynku obrotu nieruchomościami, odzyskiwania należności, odszkodowań i innych powiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.
Działalność Kancelarii opiera się na zespole doświadczonych prawników, ludzi młodych, doskonale wykształconych, z zaangażowaniem i profesjonalizmem wykonujących powierzone im zadania.

Działalność Kancelarii w zakresie obsługi przedsiębiorców obejmuje: bieżącą obsługę przedsiębiorców (spółek, osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą i innych), kompleksową obsługę procesów tworzenia, likwidacji, łączenia, podziałów i przekształceń spółek handlowych, obsługę organów spółek (zarządu, rady nadzorczej, zgromadzenia wspólników), przygotowywanie uchwał i protokołów organów, zwoływanie zebrań i zgromadzeń, przygotowywanie i analiza prawna statutów, regulaminów i innych aktów regulujących funkcjonowanie podmiotów gospodarczych, przygotowywanie i analiza prawna umów zbycia przedsiębiorstwa, oddania przedsiębiorstwa do odpłatnego korzystania, prowadzenia cudzego przedsiębiorstwa, dotyczących własności przemysłowej, agencji, dystrybucji, komisu, korporacyjnych i koordynacyjnych, sprzedaży i dostawy, przewozu, czarteru i spedycji, leasingu, franchisingu, factoringu.

Działalność Kancelarii w zakresie prawa budowlanego obejmuje: doradztwo dotyczące umów o roboty budowlane (przygotowywanie umów i konsultacja już zawartych umów), ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzialności inwestora za zobowiązania generalnego wykonawcy wobec podwykonawcy, doradztwo w zakresie umów o prace geologiczne, geodezyjno – kartograficzne, prace projektowe, nadzór inwestorski, reprezentację w sporach związanych z robotami budowlanymi (postępowanie polubowne i mediacja, spory sądowe), pomoc prawną w toku postępowań o udzielenie zamówienia publicznego, współpracę z rzeczoznawcami majątkowymi, biegłymi z zakresu budownictwa, architektami.

Działalność Kancelarii w zakresie nieruchomości obejmuje: analizę stanu prawnego nieruchomości, due dilligence, przeprowadzanie postępowań działowych, spadkowych (od stwierdzenia nabycia spadku po dział spadku), wieczysto - księgowych (rejestracja umów, ustalanie treści księgi wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym), o zniesienie współwłasności, w tym majątkowej małżeńskiej (od rozwodu po zniesienie współwłasności), o zasiedzenie i innych, obsługę rynku obrotu nieruchomościami, w tym przygotowanie umów pośrednictwa, w tym na wyłączność, umów przedwstępnych, warunkowych, obsługę procesu inwestycyjnego firm developerskich od pozyskania decyzji administracyjnych do ostatecznych umów sprzedaży, analiza umów pośrednictwa i developerskich w zakresie klauzul niedozwolonych, ochrony konkurencji i konsumenta (Miejski lub Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów), pomoc prawną w zarządzaniu nieruchomości i wspólnotami mieszkaniowymi, doradztwo w zakresie oddawania nieruchomości lub lokali osobom trzecim w użytkowanie (umowy najmu, dzierżawy, użyczenia itd.) i egzekwowanie należności z tych tytułów, odzyskiwanie nieruchomości zajętych przez osoby trzecie (eksmisja) lub Skarb Państwa, zwrot kosztów bezumownego korzystania z lokalu bądź nieruchomości.

Działalność Kancelarii w zakresie windykacji należności obejmuje: dochodzenie należności w obrocie krajowym i zagranicznym, przedsądowa, sądową (w tym uzyskiwanie nakazów zapłaty) egzekucję roszczeń wynikających m.in. z weksla, umowy, faktury, z tytułu odszkodowania, itp., reprezentację klienta w toku postępowania upadłościowego i naprawczego, analizę wypłacalności dłużnika i zabezpieczanie skutecznego wykonania umów (zastawy, hipoteki, weksle, poręczenia, itd.), ochronę Klienta – dłużnika przed wierzycielem, tworzenie kompleksowych planów "oddłużania", zabezpieczenie majątku Klienta przed egzekucją, ochronę wierzyciela przed niewypłacalnością dłużnika (skarga paulińska), pomoc w uzyskaniu zaświadczenia o bezskutecznej egzekucji i zaliczenia wierzytelności w koszty uzyskania przychodu i zwrot podatku VAT, dochodzenie należności wobec poręczycieli, członków zarządu spółek kapitałowych, spadkobierców, współpracę z komornikami i syndykami. adres strony: www.kancelariakufeta.pl

ul. Dmowskiego 3/9 Wrocław

Godziny otwarcia
Poniedziałek:
08:00 - 18:00
Wtorek:
08:00 - 18:00
Środa:
08:00 - 18:00
Czwartek:
08:00 - 18:00
Piątek:
08:00 - 18:00
Numery telefonów
Strony
Konta społecznościowe
facebook
Słowa kluczowe
Prawnik i firma prawnicza,

Kancelaria Prawna Rafał Kufieta Opinie i oceny

Jak oceniasz tę firmę?

Czy jesteś właścicielem tej firmy? Jeśli tak, nie trać okazji na aktualizację profilu firmy, dodawanie produktów, ofert i wyższą pozycję w wyszukiwarkach.

Podobna strona dla Twojej firmy? Upewnij się, że każdy może znaleźć Ciebie i Twoją ofertę. Stwórz dedykowaną stronę firmową w platformie Yellow Pages - to prostsze niż myślisz!
Dodaj swoją firmę