Adwokat Piotr Czyżyński Filia Kancelarii adwokackiej w Jarosławiu

verified_user
ul. Jana Pawła II 3a
37--500 Jarosłąw, Polska
Poproś o informacje

Firmy podobne do Adwokat Piotr Czyżyński Filia Kancelarii adwokackiej w Jarosławiu

Kancelaria adwokacka Adrianna Ostrowska .Adwokat. Prawnik Jarosław Jarosław
Nazywam się Adrianna Ostrowska i jestem adwokatem. Oferuję kompleksową obsługę …

Produkty z firmy Adwokat Piotr Czyżyński Filia Kancelarii adwokackiej w Jarosławiu

Oferty z Adwokat Piotr Czyżyński Filia Kancelarii adwokackiej w Jarosławiu

Reprezentacja przed Sądem w Jarosławiu

Jako adwokat reprezentuję swoich Klientów przed Sądem Rejonowym w Jarosławiu w sprawach rozwodowych, alimentacyjnych, cywilnych, a także spadkowych. Posiadam wieloletnie doświadczenie, w zakresie pełnienia funkcji zawodowego zastępcy procesowego przed tym Sądem. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą, to zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelarią w Jarosławiu. Wystarczy, że podpiszesz pełnomocnitwo, a adwokat będzie mógł działać w Twoim imieniu przed Sądem. Pomoc prawna świadczona przez adwokata to najleps…

Zobacz ofertę
Opublikowane: 19 stycznia 2024 10:48

Obrona w sprawach karnych

Jeżeli jesteś podejrzany albo oskarżony o popełnienie przestępstwa, to jako adwokat mogę Ci udzielić pomocy prawnej. Pełnię funkcję obrońcy w postępowaniu przygotowawczym i Sądowym reprezentując interesy moich Klientów przed Sądem, Prokuratorem, czy też jednostkami Policji. Dzięki latom doświadczenia wiem na jakie aspekty zwrócić uwagę i jaką strategię procesową wybrać w danej sprawie. Prawo karne pozornie wydaje sie mniej skomplikowane niż cywilne, ale właśnie w procesie karnym udział profesjonalnego praw…

Zobacz ofertę
Opublikowane: 19 stycznia 2024 10:07

Usługi adwokackie w Jarosławiu

Adwokat Piotr Czyżyński Filia Kancelarii adwokackiej w Jarosławiu oferuje usługi prawne na najwyższym poziomie. W ramach swojej pracy zawodowej reprezentuję zarówno Klientów indywidualnych, jak i firmy przed Sądem Rejonowym w Jarosławiu, Prokuratorą Rejonową w Jarosławiu oraz Policją. Oprócz reprezentacji świadczą też inne usługi prawne. Świadczę także usługi, w zakresie udzielania porad prawnych, sporządzania umów i pism procesowych, a także opinii prawnych. W swojej pracy jest staranny i skrupulatny. Jak…

Zobacz ofertę
Opublikowane: 19 stycznia 2024 09:51

Cennik usług / Menu

Usługi prawne

 • Porada prawna (1h)
 • Sporządzenie umowy (4h)
 • Sporządzenie pisma (4h)

Reprezentacja w Sądzie

 • Sprawy spadkowe (23h 55min)
 • Sprawy rozwodowe (23h 55min)
 • Sprawy pracownicze (23h 55min)
 • Sprawy o alimenty (23h 55min)
 • Sprawy karne (23h 55min)
 • Reprezentacja w Sądzie Rejonowym w Jarosławiu (23h 55min)
 • Reprezentacja przed Prokuraturą w Jarosławiu (23h 55min)
 • Reprezentacja przed Policją w Jarosławiu (23h 55min)

Adwokat Piotr Czyżyński Filia Kancelarii adwokackiej w Jarosławiu Informacje o firmie

Ogólne informacje

Kancelaria adwokacka Piotra Czyżyńskiego posiada filię w Jarosławiu. Jako adwokat staram się dopasować swoją ofertę ściśle do potrzeb Klienta biznesowego i indywidualnego.
Osoba, która zgłasza się do mnie, w celu uzyskania porady prawnej czy innej usługi prawnej oczekuje przede wszystkim, że prawnik rozwiąże jej problem prawny.
Warto pamiętać, że w celu uzyskania rzetelnej pomocy prawnej należy zwrócić się do adwokata lub radcy prawnego. Na rynku działa wiele podmiotów, które nie są prowadzone przez osoby wykonujące zawody zaufania publicznego, a oferują pomoc prawną. Taka pomoc nie jest świadczona przez adwokatów lub radców prawnych, a najczęściej przez osoby, które nie posiadają nawet wykształcenia prawniczego. Jest to spore zagrożenie dla Klienta. Najczęściej także koszty takiej pomocy są wyższe niż wynagrodzenie adwokata lub radcy prawnego. Skoro pomoc profesjonalisty jest tańsza to korzystanie z usług podmiotów bez uprawnień w mojej opinii jest całkowicie pozbawione sensu. Oczywiście najczęściej podmioty takie nie informują potencjalnych Klientów, że nie mają nic wspólnego z działalnością prowadzoną przez adwokatów lub radców prawnych, wręcz przeciwnie powołują się na estymę radców prawnych i adwokatów. Spotkałem się nawet z sytuacją, że podmioty takie zapewniają, że wszystkie okoliczności podane przez Klienta są objęte tajemnicą zawodową. Tak nie jest. W przypadku podmiotów świadczących usługi prawne inne niż regulowane, przede wszystkim adwokackie lub radcowskie wszystko co powie Klient może być przeciwko niemu wykorzystane. Niezależnie od zapewnień o zachowaniu tajemnicy zawodowej osoby te muszą ujawnić wszystkie informacje, a nawet dokumenty, które uzyskały w toku świadczenia pomocy prawnej na wezwaniu Sądu, Prokuratury, czy też Policji. W przypadku adwokatów i radców prawnych jest inaczej. Osoby wykonujące te zawody są zobowiązane do zachowania tajemnicy zawodowej. Jest to zarówno obowiązek jak i uprawnienie, które obowiązuje nie tylko w relacjach cywilnoprawnych, ale także w stosunku do organów publicznych oraz Sądów.
Jako adwokat reprezentuje swoich Klientów przed Sądem Rejonowym w Jarosławiu. Sąd ten zajmuje się sprawami cywilnymi, karnymi, rodzinnymi, a także pracowniczymi. Jest to nieduży Sąd, który swoją siedzibę posiada w centrum miasta. Jeżeli sprawa toczy się przed Sądem Rejonowym w Jarosławiu prawie na pewno podejmę się Twojej sprawy.

Firma oferuje

W ramach mojej praktyki prawniczej zajmuje się takimi sprawami jak:
rozwód,
- zasiedzenie,
- zniesienie współwłasności,
- stwierdzenie nabycia spadku,
- świadczenie pielęgnacyjne,
- koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego.

Rozwód

Postępowanie rozwodowe prowadzone są przed Sądem Okręgowym. W postępowaniu rozwodowym Sąd decyduje o rozwiązaniu małżeństwa. Są to sprawy trudne i bardzo emocjonalne, zwłaszcza gdy podejmowana jest także decyzja, w zakresie określenia małżonka winnego rozpadu pożycia małżeńskiego. Rozwód jest orzekany, gdy rozpad pożycia małżeńskiego ma charakter zupełny, ale także trwały. Jeżeli rozpad pożycia małżeńskiego jest zupełny, ale nie trwały, tylko przemijający to wówczas zasadne będzie orzeczenie separacji. Przyczyną orzeczenia o winie może być w szczególności zdrada małżeńska, opuszczenie małżonka, nadużywanie alkoholu lub innych środków psychoaktywnych. Orzeczenie rozwodu z winy małżonka ma wpływ na obowiązek alimentacyjny względem byłych małżonków. Jeżeli małżonek został uznany za wyłącznie winnego rozpadu małżeństwa to jest zobowiązany do alimentacji byłego małżonka, jeżeli sytuacja finansowa takiego małżonka uległa pogorszeniu po orzeczeniu rozwodu. Taki obowiązek jest bezterminowy. Jeżeli Sąd nie orzekał o winie lub uznał, że oboje małżonkowie ją ponoszą to wtedy obowiązek alimentacyjny powstanie tylko, gdy małżonek uprawniony do alimentacji znajdzie się w stanie niedostatku. Taki obowiązek alimentacyjny wygasa po upływie 5 lat od orzeczenia rozwodu. Nie może się natomiast domagać alimentów małżonka, który został uznany za wyłącznie winnego rozpadu pożycia małżeńskiego. W postępowaniu rozwodowym Sąd podejmuje także decyzję o zasadach wykonywania kontaktów ze wspólnych, małoletnich dzieci stron, a także zasad wykonywania władzy rodzicielskiej nad nimi oraz realizacji obowiązku alimentacyjnego.

Zasiedzenie

Jeżeli użytkujesz nieruchomość przez długi czas bez podstawy takiej jak np. umowa dzierżawy czy najmu to bardzo możliwe, że nabyłeś własność tej nieruchomości przez zasiedzenie. Do zasiedzenia wymagane jest posiadanie nieruchomości przez 30 lat, w przypadku złej wiary i 20 lat, w przypadku dobrej wiary. Dobra wiara oznacza, że posiadacz nie jest świadomy, że nie jest właścicielem, a przekonanie to jest uzasadnione. Zła wiara występuje, gdy posiadacz jest świadomy tego, że rzecz ma innego właściciela. Istnieje możliwość zaliczenia do okresu posiadania koniecznego do zasiedzenia tylko posiadania samoistnego. Posiadaczem samoistnym jest osoba, która traktuje rzecz jako swoją własność, a więc nie czerpie swojego uprawnienia do posiadania rzeczy z prawa przysługującego osobie trzeciej, np. na podstawie umowy dzierżawy. Najemca lub dzierżawca są bowiem posiadaczami zależnymi, dlatego nie mogą starać się o zasiedzenie. Opłata sądowa od wniosku o zasiedzenie wynosi 2 000 zł, jeżeli wniosek dotyczy nieruchomości. Wnioskodawca musi się także liczyć z tym, że w przypadku wygrania sprawy konieczne będzie poniesienie kosztów, z tytułu zapłaty podatku od nabycia nieruchomości przez zasiedzenie. W sprawach o zasiedzenie właściwy jest bez względu na wartość nabywanej rzeczy Sąd Rejonowy, w tym w Jarosławiu właściwy ze względu na miejsce położenia rzeczy.
Zniesienie współwłasności

Jeżeli nieruchomość ma kilku właścicieli to wówczas istnieje możliwość zniesienia tej współwłasności. Zniesienie współwłasności może nastąpić w drodze umowy lub orzeczenia Sądu. Podział rzeczy może nastąpić przez przyznanie wyłącznej własności jednemu z nich z obowiązkiem spłaty wartości udziałów pozostałym współwłaścicielom, dokonanie fizycznego podziału rzeczy lub też sprzedaż rzeczy oraz podzielenie pomiędzy współwłaścicieli uzyskanej z tego tytułu ceny.

Firma poszukuje

Nasza Kancelaria poszukuje zarówno prawników, takich jak adwokaci, radcy prawnicy, czy też doradcy podatków.

ul. Jana Pawła II 3a Jarosłąw

Godziny otwarcia
Poniedziałek:
8:00 - 16:00
Wtorek:
8:00 - 16:00
Środa:
8:00 - 16:00
Czwartek:
8:00 - 16:00
Piątek:
8:00 - 16:00
Numery telefonów
Strony
Rok założenia
2023
Forma aktywności
Usługi
Forma prawna
Prywatny zakład
Kategorie
adwokat rozwodowy adwokat sądowy adwokat
Słowa kluczowe
adwokat jaroslaw, adwokat rozwody jaroslaw, adwokat spadki jaroslaw

Zdjęcia

Adwokat Piotr Czyżyński Filia Kancelarii adwokackiej w Jarosławiu Opinie i oceny

Jak oceniasz tę firmę?

Podobna strona dla Twojej firmy? Upewnij się, że każdy może znaleźć Ciebie i Twoją ofertę. Stwórz dedykowaną stronę firmową w platformie Yellow Pages - to prostsze niż myślisz!
Dodaj swoją firmę