Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami Oddział w Zabrzu

verified_user
149 polubień
Wolności 278
41-800 Zabrze, Polska
Poproś o informacje

Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami Oddział w Zabrzu Informacje o firmie

Ogólne informacje

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce ma długie tradycje. To jedna z najstarszych tego typu organizacji na świecie. Powstała
1 listopada 1864 roku i zjednoczyła we wspólnej pracy wielu sławnych Polaków- między innymi Henryka Sienkiewicza i Bolesława Prusa. Towarzystwo jest organizacją charytatywną i apolityczną, stworzoną po to, by chronić zwierzęta, by im pomagać i dbać o nie, a często walczyć o ich prawa, których ludzie tak często nie szanują i nie przestrzegają.

Działalność Oddziału Towarzystwa w Zabrzu skupia się na kilku polach: interwencyjnym - reagujemy na sygnały o nieodpowiednim traktowaniu zwierząt, udzielamy rad, informujemy, upominamy, a w rażących przypadkach kierujemy sprawy do kolegium spraw wykroczeń lub prokuratury, jednocześnie odbierając zwierzę; dydaktycznym i edukacyjnym - popularyzujemy kontrolę przyrostu naturalnego wśród psów i kotów, przeprowadzamy szereg akcji uświadamiających obowiązki wobec zwierząt, uczymy humanitaryzmu, organizujemy spotkania dyskusyjne na temat odpowiedzialności
i poszanowania praw zwierząt, zachęcając równocześnie do pracy na ich rzecz. Jesteśmy w ciągłym i żywym kontakcie ze światowymi organizacjami tego typu z Wielkiej Brytanii, Francji i Hiszpanii (Dog Trust, WSPA, RSPCA, SPA, ).

Opuszczone zwierzęta, które przecież miały kiedyś dom, przebywają w schroniskach, często funkcjonujących na skraju katastrofy finansowej. W Polsce w takich placówkach przebywa wiele tysięcy psów i kotów. Cyfry te są przerażające i niestety zwiększają się po świętach, kiedy to ludzie pozbywają się świątecznych "prezentów" i przed wakacjami, kiedy zwierzę ogranicza letnią swobodę wyjazdów. I to właśnie dla zwierząt, które nie miały szczęścia, którym nie dane było zaznać miłości i akceptacji staramy się zapewnić choć namiastkę domu, ciepłe miejsce i pełną miskę. Powadzimy spotkania dydaktyczne z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, organizujemy koncerty na rzecz Schroniska, festiwale, konkursy oraz akcje promocyjne w sklepach. Wszelkimi sposobami chcemy zdobyć dla naszych zwierzaków jedzenie i leki. Na festiwalach popularyzujemy odpowiednią opiekę nad zwierzętami, zapraszamy na pokazy psów asystujących osobom niepełnosprawnym i psów policyjnych.

Zachęcamy wszystkich do wstąpienia do Towarzystwa, dzięki czemu można nie tylko wspomóc naszą działalność, ale również poznać interesujących ludzi, pracujących z zapałem na rzecz naszych zwierzaków i włączyć się w prace, które oprócz wymiernych efektów dają i wiele radości. Biuro Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, Oddział w Zabrzu mieści się przy ul. Wolności 278 w centrum Zabrza.

Jeżeli widzisz, iż ktoś maltretuje zwierzę, jeśli jesteś świadkiem przemocy lub złego traktowania, jeśli ranne lub wychudzone zwierzę potrzebuje pomocy, nie przechodź obojętnie! Zawiadom Straż Miejską (tel. 322710011, bezpłatny 986), proś z dyżurnym Straży lub ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Zabrzu-Biskupicach (tel. całodobowy 322714797, ul. Bytomska 133)

A jeśli po prostu chciałbyś nas wspomóc finansowo, wpłać choćby symboliczną kwotę jako darowizną, podziel się z nami 1 procentem podatku lub zaadoptuj wirtualnie zwierzaka ze schroniska. Każda wpłata to zdrowie i jedzenia dla naszych podopiecznych. Zapraszany też do odwiedzin w schronisku. Można też zaopiekować się którymś z naszych uroczych psiaków lub kociaków: dać mu dom i miłość, za którą tęskni? Na pewno odwdzięczy się stokrotnie. Czekamy!

Wolności 278 Zabrze

Godziny otwarcia
Wtorek:
12:00 - 16:00
Czwartek:
12:00 - 16:00
Numery telefonów
Strony
Konta społecznościowe
facebook
Słowa kluczowe
Organizacja non profit, Usługi dla zwierząt domowych, Usługa publiczna i urzędowa