MKS Chojniczanka 1930 Chojnice

verified_user
10117 polubień
112 ulubione
Mickiewicza 12
89-600 Chojnice, Polska
Poproś o informacje

Firmy podobne do MKS Chojniczanka 1930 Chojnice

Frisk Music Club & Restaurant Chojnice
Sukienników 5, Chojnice
Każdy z okolicy słyszał o wyjątkowych imprezach organizowanych na scenie klubow…

MKS Chojniczanka 1930 Chojnice Informacje o firmie

Ogólne informacje

Oficjalną datą zarejestrowania Klubu Sportowego "Chojniczanka" jest dzień 10 marca 1930 roku. Jesienią tego samego roku delegat PZPN, profesor Guziński z Tczewa, prezes KS Wisła, przyjechał by werbować kluby chojnickie do PZPN. Deklarację podpisała "Chojniczanka", a "Sokół" wycofał się ze względów finansowych. Drużynę zakwalifikowano do rozgrywek w klasie "B" razem z m.in. "Bałtykiem Gdynia", "Wisłą Tczew" i "Czarnymi z Nakła".

Początki piłkarstwa były trudne. Boisko w lasku miejskim oddalone, piaszczyste, nie ogrodzone, dawało mierne dochody. Pierwsze koszulki, jakie podarował Juliusz Schreiber, znany kupiec i właściciel drukarni były w biało-zielone pasy. Dały one sportowcom wiele radości. Dopiero z chwilą oddania w 1932 roku boiska miejskiego (obecny stadion przy ul. Mickiewicza) życie w klubie nabrało rumieńców. Poprawiła się frekwencja na treningach, a na mecze przychodziło coraz więcej publiczności, co naturalnie zwiększyło dochody i pozwoliło na szerszą działalność. To, że Chojnice uznano wówczas za prężny ośrodek sportu jest zasługą takich działaczy "Chojniczanki" jak: Jan Schreiber, Brunon Nurnberg, Jan Terlecki.

Z chwilą oddania do użytku w 1932 r. nowego boiska miejskiego życie w klubie nabrało innego tempa. Nowy stadion powstał za pieniądze Magistratu. Poprawiły się wyniki sportowe, lecz na powrót do „B” klasy trzeba było poczekać do 1935 roku. W barażach o „B” klasę „Chojniczanka” pokonała „Ironów” z Bydgoszczy i „Wisłę” Tczew. Jednak u progu kolejnego sezonu, wiosną 1936 roku chojniccy kibice przeżywali poważne rozczarowanie, bowiem ich ulubieńcy „dostawali łupnia” od większości ligowych drużyn. Rozczarowanie publiczności było tym bardziej dotkliwe, że były to wysokie porażki (między innymi z „Unią” Tczew 0:3). Futboliści jednak w porę otrząsnęli się i zdołali utrzymać „B” klasę w Chojnicach. W kolejnych latach, aż do wybuchu II wojny światowej, „Chojniczanka” grała ze zmiennym szczęściem, utrzymując się w „B” klasie.
Latem 1932 roku funkcję prezesa klubu objął Brunon Nurnberg. Jego kadencja przyniosła uregulowanie spraw związany z prawidłowym funkcjonowaniem klubu. Za prezesury Nurnberga w klubie utworzono sekcję kolarską, motocyklową, bokserską, hokeja na lodzie i tenisa stołowego. Klub rozwijał się prężnie aż do wybuchu II wojny światowej.

Mickiewicza 12 Chojnice

Godziny otwarcia
Poniedziałek:
09:00 - 20:00
Wtorek:
09:00 - 20:00
Środa:
09:00 - 20:00
Czwartek:
09:00 - 20:00
Piątek:
09:00 - 20:00
Numery telefonów
Strony
Konta społecznościowe
facebook twitter youtube
Kategorie
klub muzyczny stadion
Słowa kluczowe
Klub sportowy, Drużyna sportowa,

MKS Chojniczanka 1930 Chojnice Opinie i oceny

Jak oceniasz tę firmę?

Czy jesteś właścicielem tej firmy? Jeśli tak, nie trać okazji na aktualizację profilu firmy, dodawanie produktów, ofert i wyższą pozycję w wyszukiwarkach.

Podobna strona dla Twojej firmy? Upewnij się, że każdy może znaleźć Ciebie i Twoją ofertę. Stwórz dedykowaną stronę firmową w platformie Yellow Pages - to prostsze niż myślisz!
Dodaj swoją firmę