PKL Palenica

verified_user
8438 polubień
5371 ulubione
ul.Główna 7
34-460 Szczawnica, Polska
Poproś o informacje

PKL Palenica Informacje o firmie

Ogólne informacje

Obowiązkowym punktem na mapie podróży w Pieniny jest uzdrowisko Szczawnica. Główną atrakcję pięknego górskiego miasta stanowi kolej linowa na Palenicę.

Szczawnica jest uzdrowiskiem od połowy XIX w. Nazwa miejscowości pochodzi od kwaśnych wód zwanych przez górali szczawami. Za twórcę uzdrowiska uważany jest Józef Szalay.

Prawdziwym przełomem w historii Szczawnicy stało się wybudowanie kolei krzesełkowej na wzgórze Palenica (722 m. n.p.m.). Kolej linowa Palenica okazała się prawdziwym hitem. Dlatego została zmodernizowana i rozbudowana. Zimą 2005 r. oddano do użytku w pełni nowoczesną, wyprzęganą czteroosobową kolej krzesełkową, która jest elementem całego kompleksu narciarskiego, turystycznego i rekreacyjnego. System wyprzęgania sprawia, że kolej krzesełkowa jest komfortowa przy wsiadaniu i wysiadaniu.

Od wiosny do jesieni przy górnej stacji kolei czynna jest bardzo popularna zjeżdżalnia wózkowa - świetna atrakcja zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Kolej Linowa Palenica w Szczawnicy to zespół : 4-osobowej kolei linowej Doppelmayr , 3 wyciągów orczykowych na Polanie Szafranówka, letniej zjeżdżalni grawitacyjnej, zróżnicowanych tras narciarskich położonych w przepięknym krajobrazie Pienin. Do kolei należy również komfortowy obiekt noclegowy "Pokoje Gościnne Pod Kolejką”.

Piękne widoki, łagodny klimat oraz wody zdrojowe. ZAPRASZAMY DO SZCZAWNICY!

ul.Główna 7 Szczawnica

Godziny otwarcia
Poniedziałek:
09:00 - 17:30
Wtorek:
09:00 - 17:30
Środa:
09:00 - 17:30
Czwartek:
09:00 - 17:30
Piątek:
09:00 - 17:30
Sobota:
09:00 - 18:30
Niedziela:
09:00 - 18:30
Numery telefonów
Strony
Konta społecznościowe
facebook google-plus youtube
Kategorie
kolejka górska
Słowa kluczowe
Miejsce rekreacji,

PKL Palenica Opinie i oceny

Jak oceniasz tę firmę?

Czy jesteś właścicielem tej firmy? Jeśli tak, nie trać okazji na aktualizację profilu firmy, dodawanie produktów, ofert i wyższą pozycję w wyszukiwarkach.

Podobna strona dla Twojej firmy? Upewnij się, że każdy może znaleźć Ciebie i Twoją ofertę. Stwórz dedykowaną stronę firmową w platformie Yellow Pages - to prostsze niż myślisz!
Dodaj swoją firmę