Restauracja BROWAR MIEJSKI

verified_user
Piwowarska 2
43-300 Bielsko-Biała, Polska
Poproś o informacje

Firmy podobne do Restauracja BROWAR MIEJSKI

Delta Trade Sp. z o.o. Bielsko-Biała
ul. Pocztowa 39 , Bielsko-Biała
Do Państwa dyspozycji są 42 komfortowo wyposażone pokoje z łazienką, telewizore…

Restauracja BROWAR MIEJSKI Informacje o firmie

Ogólne informacje

Browar Miejski przy ul. Piwowarskiej 2 stanowi ważny element kontynuacji bogatych tradycji piwowarskich naszego miasta. Sięgają one początków XVI wieku, kiedy to książę cieszyński Kazimierz II ofiarował bielszczanom browar i nadał im przywilej warzenia oraz wyszynku piwa. Po zaprzestaniu produkcji w 1996 roku browaru przy ul. Browarnej, warzelnia Browaru Miejskiego jest obecnie jedynym miejscem w Bielsku-Białej, gdzie produkowane jest piwo. Zlokalizowana jest ona na Starówce w odrestaurowanej, zabytkowej kamienicy przy ulicy o dużych tradycjach piwowarskich. W odległości zaledwie 30 metrów funkcjonował browar miejski, który warzył tam piwo w latach 1805-1870. Elementy historii bielskiego browarnictwa zawarte są w wystroju lokalu i są częścią jego wizerunku. Browar Miejski to miejsce, które łączy w sobie cechy zakładu piwowarskiego z lokalem gastronomicznym.
Klienci mogą tutaj nie tylko zobaczyć cały proces produkcji piwa Bielitzer, począwszy od warzenia słodu w bardzo efektownej, pokrytej miedzią kadzi warzelnej, aż po fermentację i leżakowanie, ale również delektować się smakiem świeżego piwa, podawanego do serwowanych tutaj przez kucharza regionalnych potraw.
Piwo po wyprodukowaniu przechowywane jest w znajdujących się pod budynkiem średniowiecznych piwnicach w temperaturze 2C i podawane jest zawsze świeże, bezpośrednio z tanków, bez pasteryzacji i filtracji. Gama warzonych tutaj piw kształtowana jest zarówno przez tradycję jak i rzemiosło tutejszych piwowarów. Aby zadowolić gusta wszystkich klientów warzymy różne gatunki piw dolnej i górnej fermentacji takich jak: piwa jasne pils i ale, ciemne, pszeniczne, koźlaki i inne warzone okresowo w zależności od zapotrzebowania.
Dostępny w Browarze Miejskim szeroki wybór dań począwszy od zakąsek , poprzez dania główne , na deserach skończywszy, stanowi doskonałe uzupełnienie smaku naturalnie warzonego piwa.
Wskrzeszając bielską tradycję piwowarską i zapewniając niepowtarzalną atmosferę zapraszamy do Browaru Miejskiego.

Piwowarska 2 Bielsko-Biała

Godziny otwarcia
Poniedziałek:
15:00 - 23:00
Wtorek:
12:00 - 23:00
Środa:
12:00 - 23:00
Czwartek:
12:00 - 23:00
Piątek:
12:00 - 00:00
Sobota:
12:00 - 00:00
Niedziela:
12:00 - 22:00
Numery telefonów
Strony
Konta społecznościowe
facebook
Kategorie
browar

Restauracja BROWAR MIEJSKI Opinie i oceny

Jak oceniasz tę firmę?

Czy jesteś właścicielem tej firmy? Jeśli tak, nie trać okazji na aktualizację profilu firmy, dodawanie produktów, ofert i wyższą pozycję w wyszukiwarkach.

Podobna strona dla Twojej firmy? Upewnij się, że każdy może znaleźć Ciebie i Twoją ofertę. Stwórz dedykowaną stronę firmową w platformie Yellow Pages - to prostsze niż myślisz!
Dodaj swoją firmę