URZĄD MIEJSKI

verified_user
780 polubień
ul. Niepodległości 13
73-150 Łobez, Polska
Poproś o informacje

URZĄD MIEJSKI Informacje o firmie

Ogólne informacje

Gmina Łobez położona jest w środkowej części Pomorza Zachodniego, w powiecie łobeskim nad rzeką Regą.
Gmina zajmuje obszar 228 km2, leżący na styku Wysoczyzny Łobeskiej i Pojezierza Drawskiego, najciekawszych obszarach województwa zachodniopomorskiego. Główne drogi wyjazdowe z miasta prowadzą do Węgorzyna, Nowogardu, Reska, Świdwina i Drawska Pomorskiego.
Do dziedzictwa kulturowego Łobza należą: późnogotycki kościół farny z XV w. i domy ryglowe z XVIII i XIX w. W każdej niemal wsi odnajdujemy pamiątki przeszłości w postaci dworków (Zajezierze, Łobżany), parków podworskich z pomnikami przyrody (Zachełmie), oraz wiejskich kościółków. Wskazać tu można chociażby piękny kościół w Wysiedlu (XVI w.), z cennym renesansowym ołtarzem protestanckim (XVII w.), oraz kościół w Dobieszewie (XVI w.), z drewnianym tryptykiem (XIII w.). Na szczególną uwagę zasługuje także holenderski wiatrak w Poradzu (XIXw.) i poniemiecki cmentarz w Przyborzu (XIX/XX w.).
Ogromnym skarbem Ziemi Łobeskiej jest środowisko naturalne. Malownicze tereny sprzyjają wycieczkom pieszym, rowerowym i konnym. Edukacji ekologicznej, turystyce i rekreacji służy leśna ścieżka edukacji ekologicznej. Nasze jeziora są atrakcyjne zarówno dla amatorów sportów wodnych jak i dla wędkarzy. Biorąca swój początek w lasach Pojezierza Drawskiego Rega o długości 179 km., przepływa przez gminę malowniczą doliną o wysokich zboczach, dochodzących nawet do 50 m. Na skraju Przyborza
z wysokiego brzegu rozciąga się piękna panorama doliny rzeki. Są tutaj wymarzone warunki do nauki i uprawiania lotniarstwa. Bystry nurt rzeki, w którym żyją pstrągi i trocie, przyciąga nie tylko wędkarzy, świetne warunki znajdują tu też miłośnicy kajakarstwa.

ul. Niepodległości 13 Łobez

Numery telefonów
Strony
Konta społecznościowe
facebook
NIP
2530209453
Regon
528362

URZĄD MIEJSKI Opinie i oceny

Jak oceniasz tę firmę?

Czy jesteś właścicielem tej firmy? Jeśli tak, nie trać okazji na aktualizację profilu firmy, dodawanie produktów, ofert i wyższą pozycję w wyszukiwarkach.

Podobna strona dla Twojej firmy? Upewnij się, że każdy może znaleźć Ciebie i Twoją ofertę. Stwórz dedykowaną stronę firmową w platformie Yellow Pages - to prostsze niż myślisz!
Dodaj swoją firmę