Kraków

FUNDACJA INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ IM. KS. PIOTRA SKARGI

AUGUSTIAŃSKA 28,
31-064 Kraków
Dane kontaktowe

Podziel się

Lokalizacja:

Nazwa: FUNDACJA INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ IM. KS. PIOTRA SKARGI
Ulica: AUGUSTIAŃSKA 28
Kod pocztowy, miasto: 31-064, Kraków
Województwo: małopolskie
Kraj: Polska
Link:

Informacje o firmie:

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie FUNDACJA INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ IM. KS. PIOTRA SKARGI ?

Dołącz za darmo do Yellow Pages, aby wyświetlić pełny profil.
FUNDACJA INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ IM. KS. PIOTRA SKARGI - Aktualności

Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli
opublikowano na Facebook
Święty Tomasz Apostoł jest wspominany w Kościele katolickim 3 lipca. Jest zawsze wymieniany w Ewangeliach w katalogach Apostołów. Czterokrotnie pojawia się w Ewangelii św. Jana: gdy Jezus wybiera się do Jerozolimy, w czasie Ostatniej Wieczerzy stwierdza, że nie wie, dokąd idzie Jezus i nie zna drogi, gdy spotyka się ze Zmartwychwstałym, a w końcu jest wśród rybaków nad Jeziorem Genezaret, gdy pojawia się tam Jezus (na tej podstawie możemy przypuszczać, że był rybakiem).
PCh24.pl
opublikowano na Facebook

To już schizma! http://www.pch24.pl/to-juz-schizma--francuscy-ksieza-blogoslawia-homozwiazki,23970,i.html
Przemysław Babiarz: Nie rezygnujmy ze sportu
opublikowano na Facebook
– Sport jest taką dziedziną życia, w której systematyczność, praca i wyrzeczenie są jedyną drogą do jakiegoś sukcesu. I dlatego do części młodych ludzi za pomocą sportu trafia argument, iż warto nad czymś systematycznie pracować, wyrzekając się – czasem nawet pożytecznych – dóbr czy przeżyć. W wychowaniu przez sport ważny jest argument, że warto wybrać pracę nad sobą, bo to przyniesie walkę o medal, nominację olimpijską albo po prostu osobistą satysfakcję.
Trzeba wzmóc modlitwę za Rosję!
opublikowano na Facebook
Matka Boża na Wschodzie zajmuje tak samo ważne miejsce w duchowości ludowej jak i w Polsce. W każym domu praktycznie są obrazy Bogurodzicy, główną modlitwą rzymskich katolików bez wątpienia jest różaniec, bardzo czczonym jest Szkaplerz Matki Bożej, znany w duchowości wschodniej jako Pokrow. Odradza się tradycja pielgrzymowania do maryjnych sanktuariów.
Boskie Serce Jezusa – przyjdź królestwo Twoje!
opublikowano na Facebook
Jednak jest wielu grzeszników w Kościele, którzy z różnych powodów nie żałują za swoje grzechy i za nie nie wynagradzają. Obowiązek ten więc spada na pozostałych, aby Panu Jezusowi wynagrodzić zniewagi i zelżywości i aby Pan Bóg karanie swoje od nas odwrócić raczył, a grzeszników do nawrócenia raczył przynaglić.
O obmowie
opublikowano na Facebook
Z grzechów obmowy trzeba się dokładnie wyspowiadać i powiedzieć, czy mówiliśmy o bliźnim źle z lekkomyślności, czy z nienawiści lub zemsty? Czy chcieliśmy przez to zaszkodzić czyjemuś dobremu imieniu? Kogo obmawialiśmy: czy przełożonego, czy osobę równą stanowiskiem, czy duchownego, czy świeckiego? Wobec ilu osób miała miejsce obmowa?
Uroczystość narodzin św. Jana Chrzciciela
opublikowano na Facebook
24 czerwca Kościół katolicki wspomina św. Jana Chrzciciela, największego z proroków, który udzielił chrztu Jezusowi Chrystusowi i osobiście wskazał Go jako zapowiadanego Zbawiciela świata.
Upadnij na kolana… o czci dla Najświętszego Sakramentu
opublikowano na Facebook
Rzymscy katolicy w Polsce mogą dać wszystkim nurtom modernizującym w Kościele solenną lekcję szacunku dla Najświętszego Sakramentu. Mamy w Polsce tysiącletnią kulturę przyjmowania Komunii Świętej. Rzymski katolik przed Panem Bogiem klękał i klęka. Punktem wyjścia nie jest subiektywna opinia tej czy innej osoby, lecz obiektywna prawda o Najświętszym Sakramencie. A obiektywna prawda jest taka: w Najświętszym Sakramencie jest Pan Bóg.
PCh24.pl
opublikowano na Facebook

Czy rosnący napływ imigrantów z Ukrainy i ułatwienia w legalizacji ich pobytu w Polsce może być lekarstwem na niż demograficzny? http://www.pch24.pl/wymienic-polaka-na-cudzoziemca-,23984,i.html#ixzz36UVC1ZAf
PCh24.pl
opublikowano na Facebook

Trwają rozmowy pomiędzy przedstawicielami największych partii prawicowych na polskiej scenie politycznej. Mają doprowadzić do zjednoczenia polskiej "prawicy". http://www.pch24.pl/spotkanie-kaczynski-ziobro--pojednanie-,23983,i.html#ixzz36UFfFSd8

Pobierz przycisk do wizytówki Twojej firmy w serwisie YellowPages.pl i umieść go na swojej stronie WWW