GMINA TRZCIANKA

verified_user
5326 polubień
ul. Gen. Władysława Sikorskiego 7
64-980 Trzcianka, Polska
Poproś o informacje

GMINA TRZCIANKA Informacje o firmie

Ogólne informacje

Gmina Trzcianka, nazywana też „Miastem chleba i aluminium” leży w północno-zachodniej części Wielkopolski, na pograniczu Pojezierza Wałeckiego i Pradoliny Noteckiej. Gminę o powierzchni 37,374 ha tworzy miasto Trzcianka i 20 sołectw z 24 032 mieszkańcami.
Dogodne usytuowanie przy drodze wojewódzkiej nr 178, liczne atrakcje przyrodniczo-krajobrazowe oraz czyste powietrze sprawiają, że miasto odwiedzane jest często przez turystów. Każdy może znaleźć tu coś dla siebie. Obok ciekawostek przyrodniczych, tj. 500-letniego dębu „Wojtek”, unikalnych rzeźb terenu „oz”, platana klonolistnego o wysokości 23 m i obwodzie pnia 389 cm, w gminie znajdują się również zabytki architektoniczne, m.in. neobarokowy kościół św. Jana Chrzciciela z lat 1914-1916, kapliczka dziękczynna upamiętniająca powrót do polskości z 1811 r., zespół pałacowy z XVII i II połowy XIX wieku wraz z parkiem dworskim we wsi Biała, Muzeum Ziemi Nadnoteckiej im. Wiktora Stachowiaka. Dla podróżujących jednośladami przygotowanych jest wiele tras rowerowych wokół pobliskich jezior i lasów, które stanowią 51,25% powierzchni gminy. Warto dodać, że Trzcianka należy do nielicznych miast w kraju, które w granicach mają trzy jeziora. Najbliżej centrum znajduje się jezioro Sarcz (54 ha), trochę dalej jest jezioro Długie, zwane też Logo (60 ha) oraz Okunie (10 ha).W pobliżu, w odległości kilku kilometrów są jeszcze jeziora: Straduńskie, Bąblino, Szczupacze i Moczytko.
Mieszkańcy Trzcianki najchętniej wypoczywają nad jeziorami Sarcz i Logo, gdzie są piaszczyste plaże i dobra baza gastronomiczna. Szczególnym miejscem nad jeziorem Sarcz jest tzw. Nowa Plaża, gdzie w czerwcu każdego roku odbywa się przyciągająca tłumy widzów impreza plenerowa „Trzcianecka Noc Świętojańska”. Gościliśmy podczas niej gwiazdy polskiej muzyki, takie jak: Myslovitz, Dżem, TSA, Stachursky, Szymon Wydra, IRA, Lady Pank, Hey, Blue Cafe, Piasek, Bracia. Drugim, tłumnie odwiedzanym miejscem jest Hala Widowiskowo-Sportowa, w której odbywają się koncerty i imprezy okolicznościowe, a także rozgrywane są zawody sportowe o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim.
Trzcianka to miasto, w którym można i warto inwestować. Gmina posiada nowoczesną infrastrukturę i tworzy przyjazny klimat dla rozwoju przedsiębiorczości. Jest solidnym partnerem w interesach, o czym świadczy funkcjonowanie wielu krajowych i zagranicznych firm, które w znaczący sposób wpływają na rozwój nowoczesnej gospodarki gminy. Do największych pracodawców należą: „Sapa Aluminium” - wytwarzająca profile aluminiowe, „Joskin Polska” – firma produkująca maszyny i urządzenia rolnicze, „Northstar Poland” - producent urządzeń grzewczych, „Copal” i „Zobal” - producenci wyrobów aluminiowych, „Lubmor” - produkujący urządzenia okrętowe, WUSI - Wojewódzka Usługowa Spółdzielnia Inwalidów oraz Spółdzielnia Inwalidów „Przyszłość”.
Gmina Trzcianka posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę. W latach 2005-2007 otrzymała 15,5 mln zł z ZPORR, dzięki czemu znacznie rozbudowała sieć infrastruktury komunalnej (oczyszczalnia ścieków + 52 km kanalizacji sanitarno- deszczowej). Działania te przyczyniły się nie tylko do znacznego wzrostu liczby miejsc pracy i powstania nowych terenów inwestycyjnych, ale ponadto umożliwiły przyłączenie do sieci kanalizacyjnej około 4 000 osób, polepszając tym samym warunki ich życia.
W ostatnich latach priorytetem był również rozwój infrastruktury komunikacyjnej, dzięki czemu udało się wybudować i zmodernizować prawie 20 km dróg lokalnych, ścieżek rowerowych i chodników, a także wymienić oświetlenie na energooszczędne (zarówno w mieście, jak i w poszczególnych sołectwach). Niezwykle ważną inwestycją była przebudowa drogi wojewódzkiej nr 178, dzięki której przez Trzciankę można komfortowo i bezpiecznie przejechać samochodem lub rowerem.
Trzcianka jest pierwszą gminą w Polsce, w której Telekomunikacja Polska zbudowała w ramach Porozumienia z UKE sieć szybkiego internetu, zapewniając szerokopasmowy dostęp na terenie całej gminy. W ciągu trwającej 1,5 roku inwestycji wybudowano infrastrukturę obejmującą 860 km linii kablowej, w tym ok. 70 km światłowodów. Wykonano 3352 przyłączy do lokali klientów, którzy zgłosili zainteresowanie usługami szerokopasmowymi. Dziś w gminie z szybkiego internetu może korzystać praktycznie każdy zainteresowany. To ważny krok w walce z wykluczeniem cyfrowym i tworzeniu społeczeństwa informacyjnego.
Dzięki sukcesywnie przeprowadzanym remontom, uczniowie trzcianeckich szkół podstawowych i gimnazjów uczęszczają do estetycznych i nowoczesnych placówek oświatowych, wyposażonych w komputery, nowe pomoce dydaktyczne i sprzęt sportowy. Najmłodsi trzcianecczanie spędzają wolny czas na ponad 30 placach zabaw i boiskach do gier zespołowych spełniających najwyższe europejskie standardy.
Trzcianka jest gminą, która stawia na rozwój sportu i kultury wśród dzieci i młodzieży. Corocznie przekłada się to nie tylko na wspieranie przez władze samorządowe wielu różnych dziedzin i dyscyplin sportowych, ale również na organizację imprez o charakterze kulturalno-rekreacyjnym. Kluby sportowe, stowarzyszenia, instytucje kultury a także nowo wybudowane obiekty sportowe stwarzają możliwość rozwoju fizycznego i intelektualnego, dzięki czemu nasi piłkarze, siatkarze, żeglarze, kajakarze, motorowodniacy, dżudocy, warcabiści, modelarze, badmintoniści oraz laureaci olimpiad przedmiotowych, konkursów i przeglądów artystycznych odnoszą znaczne sukcesy nie tylko na arenach krajowych, ale również na scenie międzynarodowej.
Priorytetem jest również polityka pro-wiejska. Dziś trzcianecka wieś jest piękna, gospodarna i nowoczesna. 6 miejscowości – Biała, Radolin, Teresin, Straduń, Smolarnia oraz Wrząca – posiada nowoczesny system kanalizacji sanitarnej. Dzięki zwodociągowaniu w ostatnich latach miejscowości: Biernatowo, Przyłęki, Górnica, Niekursko, Runowo, Osiniec, Sarcz, Rychlik, II część Stobna – prawie 98% mieszkańców wsi posiada przyłącze wodociągowe.
W 19 wsiach wybudowano nowoczesne place zabaw. Z gminnych środków wyremontowano świetlice wiejskie, szkoły i przedszkola. Doposażono w sprzęt ochrony osobistej strażaków ochotników, a w Niekursku rozbudowano nową strażnicę. Dzieci i młodzież z Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Siedlisku korzystają z nowoczesnej hali sportowej i boiska o sztucznej nawierzchni. W Niekursku i Runowie zakończono modernizację sal wiejskich z udziałem środków europejskich. W większości wsi wybudowano nowe chodniki, zmodernizowano drogi oraz oświetlenie uliczne. W ostatnich latach wydatki inwestycyjne na terenach wiejskich przekroczyły 38%.
Miasto i Gminę Trzcianka niejednokrotnie doceniono. Do największych osiągnięć w ciągu ostatnich lat należy zaliczyć m.in.: tytuł trzykrotnego laureata rankingu Rzeczypospolitej i Banku Gospodarstwa Krajowego na najlepszą gminę miejsko-wiejską w Polsce, trzecie miejsce w Wielkopolsce pod względem pozyskanych środków z Unii Europejskiej na jednego mieszkańca oraz to, że 79% mieszkańców gminy posiada przyłącze do sieci kanalizacyjnej, a 98% do sieci wodociągowej.

ul. Gen. Władysława Sikorskiego 7 Trzcianka

Godziny otwarcia
Poniedziałek:
07:30 - 15:30
Wtorek:
07:30 - 15:30
Środa:
07:30 - 15:30
Czwartek:
07:30 - 16:30
Piątek:
07:30 - 14:30
Numery telefonów
Strony
Konta społecznościowe
facebook youtube
NIP
7632094861
Regon
570791129
Kategorie
hospicjum
Słowa kluczowe
Organizacja rządowa, Ratusz,

GMINA TRZCIANKA Opinie i oceny

Jak oceniasz tę firmę?

Czy jesteś właścicielem tej firmy? Jeśli tak, nie trać okazji na aktualizację profilu firmy, dodawanie produktów, ofert i wyższą pozycję w wyszukiwarkach.

Podobna strona dla Twojej firmy? Upewnij się, że każdy może znaleźć Ciebie i Twoją ofertę. Stwórz dedykowaną stronę firmową w platformie Yellow Pages - to prostsze niż myślisz!
Dodaj swoją firmę