TIPILAND

verified_user
Pogodna 2
66-016 Czerwieńsk, Polska

TIPILAND Informacje o firmie

Ogólne informacje

FUNDACJA SALONY
Tworzymy platformy porozumienia pomiędzy sztukami wizualnymi i życiem codziennym. Produkujemy, wspieramy i dystrybuujemy społecznie, historycznie i politycznie zaangażowane działania artystyczne.

ZKF AD ASTRA
Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra istnieje już 32 lata. Jest jednym z najstarszych tego typu stowarzyszeń w Polsce. Nasze motto brzmi: kultura - sztuka - fantastyka i odzwierciedla krąg naszych zainteresowań, bo choć w ich centrum jest fantastyka, w klubie spotkali się ludzie o różnych pasjach.

Stowarzyszenie tworzą osoby, które przyszły tu, spotkać podobnych pasjonatów, realizować swoje pomysły i dobrze się przy tym bawić. Nazwa naszego stowarzyszenia pochodzi od łacińskiej sentencji: per aspera ad astra, co oznacza przez trudy do gwiazd. Nie boimy się tam sięgać. Zapraszamy do nas!

INICJATYWA SCENICZNA FRUUU
Inicjatywa Sceniczna FRUUU - polska grupa artystyczna założona w czerwcu 2010 roku w Zielonej Górze przez Kajetana Sudera, Michała Malinowskiego oraz Pawła Pieniążka. Część grupy współpracowała przy organizacji Stałego Punktu Programu. Inicjatywa stanowi luźną platformę współpracy kilkunastu artystów oraz sympatyków kabaretowej improwizacji i kabaretu.

Występuje cyklicznie w improwizowanym programie kabaretowym o nazwie "Spontaniczne Roboty Sceniczne" w studenckim klubie "U Ojca" w Zielonej Górze. Prowadzi również warsztaty improwizacji w Zielonej Górze i Sulechowie.

W 2010 i 2011 roku Inicjatywa przeprowadziła czterodniowe, otwarte warsztaty improwizacji kabaretowej w ramach Akademii Sztuk Przepięknych podczas XVI i XVII Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą.

Studio Tańca TRANS Filipa Czeszyka
Największa szkoła tańca w Zielonej Górze - działa już 18 sezon - nie tylko w Zielonej Górze - swoje placówki ma w Nowej Soli, Żarach, Wolsztynie. Obecnie w studiu funkcjonuje 20 stałych grup i nie sposób wymienic ich wszystkich osiągnięć dlatego, że tancerze studia uczestnicza w niezliczonej ilości imprez turniejowych festiwalowych oraz dają mnóstwo pokazów na terenie całego kraju jak i poza granicami Polski. Najbardziej utytułowaną grupą związaną z transem jest oczywiście formacja spoko, która w chwili obecnej przygotowuje się do udziału w programie MamTalent w TVN.
Spoko jest już pełnoletnie - w obecnym sezonie świętuje swoje 18 urodziny - to grupa z której zielonogórzanie mogą być na prawdę dumni, vice-mistrzowie Świata , wielokrotni Mistrzowie Polski uczestnicy mistrzostw świata w Las Vegas, to tylko fragment ich działalności, mają na swoim koncie wiele realizacji telewizyjnych , teatralnych jak i komercyjnych.

WSPÓLNOTA KULTUROWA WINNICE LUBUSKIE
"Występujemy w roli reprezentacji rozwijających się winnic lubuskich i polskich, będziemy działać na rzecz wzmocnienia oraz konsolidacji tego środowiska. Pragniemy współpracować z organizacjami pozarządowymi o podobnym profilu, a także z niezrzeszonymi winnicami. Mamy nadzieję współpracować z samorządami Lubuskiego i innych województw, zarządem Województwa Lubuskiego, szkołami i uczelniami oraz działać na rzecz wzmocnienia tożsamości regionalnej. Już zaczęliśmy pracę nad projektami, które swym charakterem wzmacniają lubuskie winiarstwo. Chodzi o przedsięwzięcia szkoleniowe czy imprezy tematyczne. w pejzaż Województwa Lubuskiego. Zapraszamy do kalendarium."

GALERIA SZTUK W STAREJ FABRYCE MARII IDZIKOWSKIEJ

Pogodna 2 Czerwieńsk