Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim

verified_user
Marii Konopnickiej 6
46-020 Opole, Polska
Poproś o informacje

Firmy podobne do Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim

Samorząd Studencki Politechniki Opolskiej Opole
None
CARITAS DIECEZJI OPOLSKIEJ Opole
ul. Szpitalna 5a , Opole
None
Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Harcówka Opole
Księdza Konstantego Damrota 2a/F, Opole
None

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim Informacje o firmie

Ogólne informacje

O nas

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim (TSKN) jest najliczniejszą organizacją Mniejszości Niemieckiej w Polsce. Należą do niej około 330 koła terenowe (DFK – Deutscher Freundschaftskreis – Niemieckie Koło Przyjaźni) z terenów miast i gmin województwa opolskiego i okolic Lublińca w województwie śląskim. Koła terenowe DFK zrzeszone są w około 50 gminach (na 70 w województwie), a te w 7 powiatach.

Cele

Celem Towarzystwa jest animacja i wspieranie życia kulturalnego Mniejszości Niemieckiej, rozwój niemieckojęzycznego szkolnictwa w regionie, propagowanie dwujęzyczności mieszkańców regionu jak również wspieranie instytucji o charakterze społecznym, jak np. Domy Spotkań i świetlice przy DFK, biblioteki, szkoły, przedszkola, szpitale, itp.

Partnerzy

Praca TSKN – uznanego w regionie stowarzyszenia mniejszościowego - jest wspierana zarówno przez państwo niemieckie jak i polskie. Oprócz tego TSKN utrzymuje ścisłe kontakty z organizacjami pozarządowymi z kraju i zagranicy.
TSKN jest członkiem wielu organizacji, również Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce (ZNSSK). W orbicie TSKN działa także wiele organizacji branżowych współrealizujących cele statutowe, jak np. Towarzystwo Oświatowe, Fundacja Rozwoju Śląska, Związek Rolników Śląskich, Towarzystwo Dobroczynne, Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej. Więcej informacji o tych instytucjach w zakładce linki.

Projekty

Do najważniejszych projektów TSKN przez należą organizowane rok rocznie konkursy dla dzieci i młodzieży, planowanie i organizacja tournee grup muzycznych i teatralnych, wycieczek dla dzieci i dorosłych, podział pomocy dydaktycznych pomocnych w nauczaniu języka niemieckiego. Punkt ciężkości pracy kulturalnej leży na poziomie kół terenowych (DFK) i zarządów gminnych koordynujących ich pracę. Tutaj działają niemieckie biblioteki, chóry i grupy folklorystyczne, sportowe, wspierana jest również działalność grup młodzieżowych.

Edukacja

Głównym celem TSKN jest nauka i pielęgnacja języka niemieckiego. Cele te realizujemy w szkołach publicznych jak również stowarzyszeniowych prowadzonych przez TSKN oraz w samych DFK za pomocą Towarzystwa Oświatowego oraz wielu innych inicjatyw np. Szkółek Sobotnich.

Młodzież

Duży nacisk kładziemy na rozwój współpracy z młodzieżą poprzez organizowanie imprez, szkoleń czy wycieczek. Zaangażowana społecznie młodzież jest gwarantem rozwoju Mniejszości Niemieckiej na Śląsku Opolskim.

Polityka

Mniejszość Niemiecka jako Komitet Wyborczy wystawia w każdych wyborach samorządowych i parlamentarnych swoich kandydatów oraz dzięki posłom w polskim Sejmie oraz samorządowcom w większości gmin i powiatów oraz w sejmiku województwa opolskiego współtworzy obraz tej ziemi.

Media

Posiadamy własne media opisujące działalność TSKN i organizacji towarzyszących, ważne tematy dotyczące spraw społecznych zachodzących na Śląsku i w Polsce a także istotne wydarzenia z zakresu stosunków polsko-niemieckich. Zapraszamy do czytania naszej gazety Wochenblatt oraz oglądania programów Zespołu Producenckiego Pro Futura.

Marii Konopnickiej 6 Opole

Godziny otwarcia
Poniedziałek:
07:30 - 17:00
Wtorek:
07:30 - 15:30
Środa:
07:30 - 15:30
Czwartek:
07:30 - 15:30
Piątek:
07:30 - 14:00
Numery telefonów
Strony
Konta społecznościowe
facebook twitter youtube
Kategorie
organizacja non-profit

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim Opinie i oceny

Jak oceniasz tę firmę?

Czy jesteś właścicielem tej firmy? Jeśli tak, nie trać okazji na aktualizację profilu firmy, dodawanie produktów, ofert i wyższą pozycję w wyszukiwarkach.

Podobna strona dla Twojej firmy? Upewnij się, że każdy może znaleźć Ciebie i Twoją ofertę. Stwórz dedykowaną stronę firmową w platformie Yellow Pages - to prostsze niż myślisz!
Dodaj swoją firmę