Laboratorium Wyobraźni PPNT

verified_user
Rubież 46A
61-612 Poznań, Polska
Poproś o informacje

Firmy podobne do Laboratorium Wyobraźni PPNT

GO4Robot sp. z o.o. Poznań
Winogrady 89, Poznań
GO4Robot sp. z o.o. przeprowadza ciekawe zajęcia z robotyki dla dzieci w wieku …
STOWARZYSZENIE RZETELNEGO BIZNESU Poznań
ul. Wergiliusza 72/1 , Poznań
Solidny Partner - korzystne możliwości rozwoju dla rzetelnych przedsiębiorców d…
Kursy Maturalne Poznań
aleja Niepodległości 26, Poznań
Nasze kursy maturalne w Poznaniu i Wielkopolsce są jedyną ofertą na rynku eduka…
RoboKiD - Warsztaty techniczne dla dzieci robotyka Poznań
Programowanie, robotyka, nowe technologie to umiejętności przyszłości. ROBOKID …

Laboratorium Wyobraźni PPNT Informacje o firmie

Ogólne informacje

Laboratorium Wyobraźni Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego to pierwsze centrum nauki w Wielkopolsce.
Laboratorium oferuje trzy główne aktywności zebrane wokół trzech części laboratorium:
1. Pokazy w mobilnym, cyfrowym Planetarium. Na zwiedzających czeka wiele pokazów o różnej tematyce (od początków życia na Ziemi przez Układ Słoneczny po galaktyki i podróże w kosmos) i przeznaczonych dla różnych grup wiekowych. Pokazy są opatrzone komentarzem profesjonalnego astronoma.
2. Zwiedzanie wystawy, a raczej interaktywna nauka poprzez zabawę wśród eksponatów prezentujących zjawiska z różnych dziedzin nauki. Wystawa podzielona jest na trzy części. W pierwszej z nich czeka dzieci przygoda z takimi dziedzinami nauki jak hydrostatyka i hydrodynamika, elektryczność, magnetyzm itp. W drugiej części dwa stanowiska multimedialne wprowadzają wszystkich odkrywców w niezwykły świat biologii i fizyki. Stół multimedialny pomaga zbadać wiek drzew oraz odkrywa ukryte skarby pod powierzchnią ziemi, a totem interaktywny prezentuje działanie akceleratora jonów węglowych, wykorzystywanego w badaniach wieku próbek organicznych metodą węgla 14C. Trzecia część wystawy interaktywnej to tak zwana „ciemnia”, która pozwala na obserwację zjawisk związanych z optyką, takich jak np. zasada działania aparatu fotograficznego (camera obscura), bieg promieni przechodzących przez pryzmat, nakładanie barw czy lustro fenickie.
3. Nowatorskie pokazy z różnych dziedzin naukowych, bo czym byłaby wizyta w Laboratorium bez eksperymentów? W nieprzeciętnie wyposażonym laboratorium stworzyliśmy przestrzeń, w której prowadzone są tematyczne zajęcia laboratoryjne z dziedziny fizyki, chemii, biologii, robotyki i innych. Zajęcia prowadzone są pod okiem ekspertów i wyśmienitych dydaktyków, którzy małym i dużym entuzjastom nauki pomogą samodzielnie przeprowadzić rozmaite eksperymenty, analizy i badania.
Oferta Laboratorium Wyobraźni skierowana jest do dzieci, młodzieży, rodziców i szkół. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc jak i położenie LW rezerwowanie wizyty, jak i zakup biletów możliwy jest tylko poprzez stronę internetową: wyobraznia.ppnt.poznan.pl

Rubież 46A Poznań

Godziny otwarcia
Poniedziałek:
08:00 - 16:00
Wtorek:
08:00 - 16:00
Środa:
08:00 - 16:00
Czwartek:
08:00 - 16:00
Piątek:
08:00 - 16:00
Sobota:
08:00 - 16:00
Niedziela:
08:00 - 16:00
Numery telefonów
Strony
Konta społecznościowe
facebook
Kategorie
centrum edukacji centrum edukacyjne centrum nauki

Laboratorium Wyobraźni PPNT Opinie i oceny

Jak oceniasz tę firmę?

Czy jesteś właścicielem tej firmy? Jeśli tak, nie trać okazji na aktualizację profilu firmy, dodawanie produktów, ofert i wyższą pozycję w wyszukiwarkach.

Podobna strona dla Twojej firmy? Upewnij się, że każdy może znaleźć Ciebie i Twoją ofertę. Stwórz dedykowaną stronę firmową w platformie Yellow Pages - to prostsze niż myślisz!
Dodaj swoją firmę