MOK- Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu

verified_user
608 polubień
18 ulubione
ul.Szeroka 12
74-503 Moryn, Polska
Poproś o informacje

MOK- Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu Informacje o firmie

Ogólne informacje

Miejski Ośrodek Kultury (MOK) w Moryniu jest samorządową instytucja kultury i od lat zgodnie z zasadami statutowymi przygotowuje dzieci, młodzież i dorosłych do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenia jej wartości. MEN zaliczyło nas do Miejsc Odkrywania Talentów.

Miejski Ośrodek Kultury organizuje wiele imprez kulturalnych i sportowych na terenie gminy, prowadzi zajęcia dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych (zajęcia taneczne, muzyczne, wokalne, zajęcia plastyczne) , zajmuje się promocją dorobku kulturalnego gminy, prowadzi Biuro Informacji Turystycznej, zajmuje się współpracą z zagranicą, realizuje zadania gminy w zakresie współpracy transgranicznej. MOK jest koordynatorem i pomysłodawcą większości przedsięwzięć
kulturalnych i sportowych realizowanych w gminie Moryń.

Jednym z większych przedsięwzięciem organizowanym corocznie jest Festiwal Sportowo-Rekreacyjny pn. „Jarmark Moryński” i Międzynarodowy Bieg Dookoła Morynia i Jeziora Morzycko, Bieg Wokół Murów Obronnych Morynia – „Moryńska Trójka”, ferie zimowe oraz festyny wiejskie w gminie. MOK organizuje wystawy: plastyczne, fotograficzne, koncerty, konkursy i przeglądy gminne.

MOK współpracuje z wieloma instytucjami z kraju i z zagranicy. Partnerami MOK w realizacji wielu przedsięwzięć są: Europa-Union Niemcy Związek Powiatowy Uckermark, Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole w Warszawie, Koło LOK „Dzik” w Moryniu, Ochotnicza Straż Pożarna
w Moryniu i Starym Objezierzu, Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Moryń, miasto Vierraden /Niemcy/, IGFrauen Prenzlau, Mehr Generation Bernau, Dębnowski Ośrodek Kultury, Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach i wiele innych.

Posiadamy dobrze wyposażoną pracownię plastyczną, studio dla chcących doskonalić swoje umiejętności muzyczne.

Miejska Biblioteka Publiczna w Moryniu gromadzi zbiory z myślą
o zaspokajaniu czytelniczych potrzeb młodzieży. Księgozbiór zawiera woluminy ogólno informacyjne czyli: biografie, encyklopedie, słowniki a także publikacje naukowe i popularno naukowe, głównie literaturę piękną, a w niej klasykę polską i obcą oraz lektury szkolne. Czytelnia oprócz publikacji encyklopedycznych dysponuje kilkoma tytułami czasopism do wypożyczania do domu.
Poza realizacją statutową w zakresie popularyzacji czytelnictwa biblioteka organizuje cykliczne wystawy okolicznościowo - rocznicowe, a także wystawy towarzyszące imprezom Miejskiego Ośrodka Kultury , konkursy recytatorskie oraz wieczory poetyckie. Biblioteka wraz z filią w Bielinie prowadzi szeroką działalność oświatową poprzez współpracę ze szkołami. Organizowane są lekcje biblioteczne.
MOK sprawuje opiekę nad 8 świetlicami wiejskimi w gminie Moryń.

ul.Szeroka 12 Moryn

Godziny otwarcia
Poniedziałek:
07:00 - 18:00
Wtorek:
07:00 - 18:00
Środa:
07:00 - 18:00
Czwartek:
07:00 - 18:00
Piątek:
07:00 - 18:00
Numery telefonów
Strony
Konta społecznościowe
facebook
Słowa kluczowe
Sztuka i rozrywka, Ośrodek kulturalny,