Amfiteatr Kadzielnia w Kielcach

verified_user
10322 polubień
19291 ulubione
Al. Legionów
25-035 Kielce, Polska
Poproś o informacje

Amfiteatr Kadzielnia w Kielcach Informacje o firmie

Ogólne informacje

Amfiteatr Kadzielnia znajduje się w południowej części wyrobiska Kadzielnia w Kielcach.

Eksploatacja w miejscowym kamieniołomie trwała do początku lat 60-tych, a historia wydobycia surowca na potrzeby przemysłu wapienniczego sięga przeszło 200 lat. Jednym z kluczowych etapów stopniowej rekultywacji i zagospodarowania dawnego kamieniołomu było utworzenie rezerwatu Kadzielnia oraz budowa amfiteatru. Obiekt oddano do użytku w 1971 roku, jako główny element projektu zagospodarowania przestrzennego dawnego wyrobiska wapieni dewońskich.

W 2008 roku zainicjowano projekt przebudowy Amfiteatru Kadzielnia, który zakończył się ostatecznie w 2010 roku. Zmodernizowany Amfiteatr stał się nowoczesnym obiektem dostosowanym do potrzeb współczesnych widowisk artystycznych i festiwali. Może pomieścić prawie 5500 osób.

Amfiteatrem administruje Geopark Kielce http://www.geopark-kielce.pl/

Na profilu podawane są informację o koncertach w momencie podpisania umowy udostępnienia od Geoparku Kielce i dostarczenia przez organizatora odpowiednich materiałów promocyjnych (np. plakatów promujących imprezę).

Warto dodać, że od 1962 roku centralna część wyrobiska (tzw. Skałka geologów) jest objęta ochroną jako rezerwat przyrody Kadzielnia, natomiast amfiteatr nie znajduje się w części objętej ochroną.

W obrębie wyrobiska na Kadzielni (poza rezerwatem) znajduję się również podziemna trasa turystyczna.

Al. Legionów Kielce

Numery telefonów
Strony
Konta społecznościowe
facebook google-plus youtube
Kategorie
amfiteatr artysta festiwal
Słowa kluczowe
Miejsce występów i wydarzeń,

Amfiteatr Kadzielnia w Kielcach Opinie i oceny

Jak oceniasz tę firmę?

Czy jesteś właścicielem tej firmy? Jeśli tak, nie trać okazji na aktualizację profilu firmy, dodawanie produktów, ofert i wyższą pozycję w wyszukiwarkach.

Podobna strona dla Twojej firmy? Upewnij się, że każdy może znaleźć Ciebie i Twoją ofertę. Stwórz dedykowaną stronę firmową w platformie Yellow Pages - to prostsze niż myślisz!
Dodaj swoją firmę