Chata z Zalipia - Katowice

verified_user
1280 polubień
599 ulubione
Wojewódzka 15
40-026 Katowice, Polska
Poproś o informacje

Firmy podobne do Chata z Zalipia - Katowice

Weddream Kompleksowa Organizacja Ślubów i Eventów Katowice
Agencja Weddream zajmuje się kompleksową organizacją ceremonii ślubnych, uroczy…
Margografia Katowice
os. Tysiąclecia, Katowice
None
Patio Zajazd Katowice
Kościuszki 352, Katowice
Patio Zajazd
Sweet Love Candy Bars Katowice
Al. Korfantego, Katowice
Słodki bufet kryjący się również pod nazwami candy bar czy sweet table to coraz…

Chata z Zalipia - Katowice Informacje o firmie

Ogólne informacje

„Wsi spokojna, wsi wesoła, / Który głos twej chwale zdoła?” – pytał Jan Kochanowski. Odpowiedź jest jasna i prosta: żaden. Nikt nie przygotuje takich potraw jak nasze babki i prababki, nikt nie przypomni nam smaków dzieciństwa. Półprodukty wytwarzane są przeważnie masowo i nikt nie wkłada serca w niegdysiejszą jakość i nie podchodzi do gotowania z pieczołowitością… Też skarżysz się, na to, że kiedyś ciastka Twojej ulubionej marki smakowały zupełnie inaczej, nie wspominając już o czekoladzie czy owocach dostępnych w sklepach? A w istnienie solidnych, pełnowartościowych i smacznych dań głównych zdążyłeś już zwątpić? Człowieku Małej Wiary, Chata z Zalipia tylko czeka na to, by sprostać Twoim gustom i potrzebom.

Słowiańskie kubki smakowe tęsknią za dawnymi połączeniami smakowymi i solidnymi porcjami. W Chacie z Zalipia odnajdziesz smaki, które dotąd kojarzyły Ci się wyłącznie z gościną u rodziny na wsi lub ze Świętami. Właściciele stawiają na świeże produkty i półprodukty, tradycyjne przepisy i domowe sposoby przygotowania dań. O ich walorach przekonali się już m.in.: Agnieszka Włodarczyk, Blue Cafe, Czesław Lang, Ewa Bem, Golec uOrkiestra, Grzegorz Halama, Hanna Śleszyńska, Robert Rozmus, Ryszard Rynkowski, Jurek Owsiak, Kabaret Ani Mru Mru, Kabaret Otto, Marek Kotański, Myslovitz, Maryla Rodowicz, Piotr Machalica, Stanisław Tym czy Marek Kondrat.

Kulinarna przygoda powinna być obficie okraszona doznaniami estetycznymi. W Chacie z Zalipia wystrój inspirowany jest wiejskim wzornictwem i metodą zdobienia ścian z końca XIX wieku. Wtedy kobiety zaczęły dekorować wnętrza chałup kwiatami wykonanymi z bibułki, wycinankami i pająkami ze słomy, a ściany – przyozdabiały malowanymi kwiatami. Malowidła pokrywały również zewnętrzne ściany; panny i starsze kobiety rywalizowały w ten sposób ze sobą. Ta, która kunsztownymi malunkami przyozdabiała ściany, studnie, czy nawet budę dla psa, była postrzegana jako interesująca partia lub wyjątkowa żona. To właśnie mieszkanki wsi Zalipie przyjechały do katowickiego lokalu, by pomalować jego bielone ściany. O ludowych inspiracjach świadczą również eksponowane sprzęty codziennego użytku i ozdoby.

Wzornictwo ludowe Powiśla Dąbrowskiego sprawi, że siedząc przy stole w Katowicach, poczujesz się jak w urokliwych zakątku polskiej wsi na początku ubiegłego wieku. Może poczujesz, że kiedyś musiałeś tam być, w jakimś wcześniejszym wcieleniu lub życiu, czy chociaż w wyobraźni. Pomyślisz o tych wszystkich straganach, stoiskach, kolorowych koralach i chustach, utuczonych prosiakach i plecionych koszykach; o cudach na patykach; o śmiechu dziewcząt, które nie martwiły się o to, że w pasie nie mają 60 cm, które jadły zdrowo kiedy i co chciały. Nagle cały ten świat, który wydawał się bezpowrotnie wyparty przez komputery, komórki i samochody, stanie przed Tobą otworem – nie za sprawą jakiegoś graniczącego z cudem załamania czasoprzestrzeni, ale dzięki ludziom, którzy gotują z pasją i według sprawdzonych przepisów.

Wojewódzka 15 Katowice

Godziny otwarcia
Poniedziałek:
12:00 - 22:00
Wtorek:
12:00 - 22:00
Środa:
12:00 - 22:00
Czwartek:
12:00 - 22:00
Piątek:
12:00 - 22:00
Sobota:
12:00 - 22:00
Niedziela:
12:00 - 20:00
Numery telefonów
Strony
Konta społecznościowe
facebook
Słowa kluczowe
Usługi planowania wesel, Sala konferencyjna, Tania restauracja

Chata z Zalipia - Katowice Opinie i oceny

Jak oceniasz tę firmę?

Czy jesteś właścicielem tej firmy? Jeśli tak, nie trać okazji na aktualizację profilu firmy, dodawanie produktów, ofert i wyższą pozycję w wyszukiwarkach.

Podobna strona dla Twojej firmy? Upewnij się, że każdy może znaleźć Ciebie i Twoją ofertę. Stwórz dedykowaną stronę firmową w platformie Yellow Pages - to prostsze niż myślisz!
Dodaj swoją firmę