NOLIO

verified_user
8431 polubień
2447 ulubione
Krakowska 27
31-062 Kraków, Polska
Poproś o informacje

NOLIO Informacje o firmie

Ogólne informacje

NOLIO inspirowane jest włoskim stylem życia, mentalnością, fantazją i gościnnością. Ucieleśnia miłość i pasję – do rodziny, jedzenia i w ogóle do życia.

Fascynacja Włochami nie jest przypadkowa, bowiem Polacy bywają nazywani Włochami północy. Łączy nas żywiołowość, bogata wyobraźnia oraz przywiązanie do tradycji i waga więzi rodzinnych. Te cechy sprzyjają stylowi życia, który nas we Włoszech niezmiennie urzeka – radości płynącej ze wspólnego spędzania czasu, z biesiadowania w gronie przyjaciół i rodziny, z celebrowania wspólnych posiłków.

Włoska kuchnia jest prosta, ale radość jej smakowania – ogromna. Jest uniwersalna, dobra na co dzień, wciąż się do niej wraca, bo ciężko się nią znudzić. Posiłki składają się z kilku dań (przystawka – antipasti, primi piatti, secondi piatti, deser – dolci) i trwają bardzo długo. Towarzyszy im gwar – rozmowy, śmiech, płacz dzieci, kłótnie dziadków. I luz, dolce far niente (słodkie „nic nierobienie”), którego nam, Polakom, brakuje, szczególnie jeśli porównujemy się do Włochów.

NOLIO jest polskie, krakowskie, jednak posiada włoskie DNA. Ale nie jest czystej krwi Włochem, bowiem posiada domieszkę krwi… niemieckiej. Bo włoskie ucztowanie odbywa się w progach Domu Norymberskiego, w miejscu, które jest kulturalną wizytówką partnerskiej dla Krakowa Norymbergii.

NOLIO to okrąg, to krąg rodziny i przyjaciół zgromadzonych wokół prawdziwej, włoskiej, neapolitańskiej pizzy, przy lampce włoskiego wina albo przy kuflu niemieckiego piwa. W tym „rodzinnym kręgu” jest miejsce dla każdego – dla starych i młodych, dla dzieci, rodziców, dziadków, dla wszystkich, bez względu na wiek czy status społeczny.

NOLIO to głośne rodzinne spotkanie, podczas którego dania wjeżdżają na stół jeden po drugim, a uczestnicy biesiady dzielą się ze sobą jedzeniem. To sposób na spędzanie wolnego czasu i budowanie więzi międzyludzkich. To odwrót od szybkiego, pracowitego, ale i anonimowego, samotnego życia, w kierunku życia społecznego. To czerpanie radości z życia i wspólnego spędzania czasu, celebrowania wspólnego posiłku, w miłym towarzystwie.

Krakowska 27 Kraków

Godziny otwarcia
Wtorek:
16:00 - 22:00
Środa:
16:00 - 22:00
Czwartek:
16:00 - 22:00
Piątek:
16:00 - 23:00
Sobota:
13:00 - 23:00
Niedziela:
13:00 - 22:00
Numery telefonów
Strony
Konta społecznościowe
facebook google-plus pinterest youtube
Kategorie
Restauracja włoska (kuchnia Neapolu)
Słowa kluczowe
Pizzeria, Restauracja włoska,