Dom Harcerza Związek Harcerstwa Polskiego Chrągwi Gdańs

verified_user
Za Murami 2
80-823 Gdańsk, Polska

Dom Harcerza Związek Harcerstwa Polskiego Chrągwi Gdańs Informacje o firmie

Ogólne informacje

Hostel Dom Harcerza znajduje się Dworze Miejskim. Dwór, niegdyś część fortyfikacji Głównego Miasta, w XVI w. mieścił miejskie stajnie i wozownie. Cały zespół Dworu Miejskiego składa się z trzech baszt: Browarnej (w niej funkcjonował kiedyś browar), J. K. Schulza (gdański malarz i rysownik) i Narożnej, połączonych budynkiem dawnej stajni.

W kompleksie Dworu Miejskiego znajdowała się również mennica oraz magazyn broni i paszy. Już na początku XVII w. do obszernego zespołu budowli przylegał drewniany obiekt służący szkole fechtunku. Równocześnie pełnił on funkcję teatru (scena pod gołym niebem, kryta galeria dla publiczności ), określanego jako szekspirowski.

Podczas II wojny światowej w nierównej walce z morzem ognia Dwór był bez szans. Przez blisko 20 lat, poczynając od roku 1959, trwała jego odbudowa.
Głównym projektodawcą i wykonawca wszystkich robót było Przedsiębiorstwo Państwowe Pracownie Konserwacji Zabytków Oddział Gdańsk. Dwór Miejski został odbudowany z funduszy społecznych wspartych dotacjami Ministerstwa Kultury i Sztuki, Wojewódzkiej i Miejskiej Rady Narodowej w Gdańsku oraz Głównej Kwatery ZHP.

Obecnie swoją siedzibę ma tu Komenda Chorągwi Gdańskiej ZHP, hostel Dom Harcerza – pokoje dla gości indywidualnych, baza noclegowa dla grup szkolnych. Dawna sala kinowa jako Sala Teatralno-Widowiskowa gości spektakle i przedstawienia nie tylko polskich artystów, ale również zagranicznych. Sala Kominkowa jest idealnym miejscem na szkolenia, spotkania, konferencje. Bar „Harcówka” oferuje smaczne i niedrogie domowe obiady. Korzystając z naszych harcerskich doświadczeń organizujemy zielone szkoły oraz kolonie dla dzieci i młodzieży.

Dom Harcerza Związek Harcerstwa Polskiego Chrągwi Gdańs Opinie i oceny

Jak oceniasz tę firmę?

Czy jesteś właścicielem tej firmy? Jeśli tak, nie trać okazji na aktualizację profilu firmy, dodawanie produktów, ofert i wyższą pozycję w wyszukiwarkach.

Podobna strona dla Twojej firmy? Upewnij się, że każdy może znaleźć Ciebie i Twoją ofertę. Stwórz dedykowaną stronę firmową w platformie Yellow Pages - to prostsze niż myślisz!
Dodaj swoją firmę