Warminsko-Mazurskie Stowarzyszenie Agroturystyczne-Ziołowa

verified_user
Wilimowo 10A
11-041 Wilimowo, Polska
Poproś o informacje

Warminsko-Mazurskie Stowarzyszenie Agroturystyczne-Ziołowa Informacje o firmie

Ogólne informacje

Ziołowa Dolina posiada stosunkowo niedługą historię, sięgająca 1991 roku. Wówczas od podstaw zaczęło powstawać gospodarstwo rolne. Naturalnie właściciele nie stali się rolnikami z dnia na dzień - wcześniej pracowali w gospodarstwie rodzinnym. Praktycznie od początku działania na swoim gospodarstwo działało wielokierunkowo. Jedną ze specjalności była uprawa roślin zielarskich - surowca do produkcji w ramach rodzinnego biznesu herbat ziołowych. Mieszanki ziół, autorstwa ojca właściciela, SA w rodzinie wytwarzane już przez drugie pokolenie. Produkcja i sprzedaż hurtowa oraz detaliczna herbat wg oryginalnych receptur stanowiła i nadal zajmuje wiodącą pozycję w zadaniach gospodarstwa. Praktycznie było to pierwsze źródło popularności tego miejsca nie tylko w rejonie Warmii i Mazur, ale znacznie szerzej. Równolegle nie zaniedbywano tradycyjnej działalności rolniczej z produkcją roślinną i zwierzęcą.

Specyfika gospodarstwa sprawiła, że było ono nader często odwiedzane przez kupujących mieszanki oraz ludzi chcących poznać tajniki zielarstwa. To właśnie ci pierwsi goście zapoczątkowali nowy kierunek działalności, jakim stała się agroturystyka. Popularność obiektu potęgowało jego niezwykle atrakcyjne położenie. Zlokalizowane jest tuż nad samym brzegiem Łyny , otoczone zewsząd pięknym sosnowym lasem, z dala od wielkomiejskiego zgiełku, a jednocześnie w bezpośrednim sąsiedztwie stolicy Warmii Mazur i licznych jezior.

Podjecie decyzji o utworzeniu gospodarstwa agroturystycznego nie zmniejszało rangi wcześniej realizowanych kierunków aktywności. Wręcz przeciwnie zachowano tożsamość tradycji rodzinnej, nadając gospodarstwu nazwę Ziołowa Dolina. Nazwa nie tylko nawiązywała do korzeni ale wyróżniała obiekt od innych, już istniejących na rynku. W jeszcze większym stopniu powiązano działalność rolniczą z agroturystyczną. Od 2000 roku ( oficjalny początek agroturystyki) właściciele prowadza gospodarstwo ekologiczne, co potwierdzone jest stosownym certyfikatem. Użytki rolne, poza uprawą ziół, dostarczają pasze wykorzystywane we własnym gospodarstwie. Także produkcja zwierzęca podporządkowana jest turystyce. Zasadniczo opiera się na gatunkach stanowiących atrakcję turystyczną lub dostarczających surowców wykorzystywanych w żywieniu gości.

Oferta turystyczna Ziołowej Doliny opracowana jest kompleksowo. Na bazę noclegową składa się kilkanaście pokoi w których zapewniono kilkadziesiąt miejsc noclegowych. Większość posiada bardzo dobry standard wyposażenia i idealnie wg gustu gospodyni, skomponowane detale wykończeniowe, co razem tworzy nader przyjazny wypoczynkowi klimat. Wyposażenie bazy noclegowej zaowocowało pomyślnym przejściem procedur kategoryzacyjnych, przeprowadzonych w 2005 roku przez Polską Federację Turystyki Wiejskiej” Gospodarstwa Gościnne”. Dumą pani domu jest też odebrana w 2010 roku w Belwederze - nagroda X edycji ogólnopolskiego konkursu „Sposób na sukces – przedsiębiorczość na obszarach wiejskich”. Nie jedyna w historii gospodarstwa.

Bazę żywieniową przygotowano z uwzględnieniem wszelkich przepisów i rygorów sanitarnych, obowiązujących w ofercie żywienia zbiorowego. Zgodnie ze specyfiką gospodarstwa agroturystycznego, szczególną wagę przywiązuje się tu do zdrowego żywienia i różnorodnych niespodzianek kulinarnych. Na stół w przestronnej, wygodnej jadalni trafiają przysmaki wykonane przez wielce utalentowany personel kuchni. Bardzo istotne jest pochodzenie produktów: znakomitą większość surowców uprawia się lub hoduje we własnym ekologicznym gospodarstwie. Dotyczy to mięsa ( przerabianego wg tradycyjnych wiejskich receptur), jaj, ryb, przetworów owocowych i warzywnych. Nie brak także sezonowo darów przyrody jak jagody lub grzyby. Hitem jest jajecznica ze strusich jaj.

Ziołowa Dolina to również azyl dla zwierząt. Są tu pawie, strusie i wiele innych ptaków w tym ozdobne jak bażanty, gołębie kurki. Jest też klatka z królikami. Z większych zwierząt żyją tu osły, kuce, świnki wietnamskie i alpaki z rodziny wielbłądowatych.

Hobby gospodarza to pojazdy: wojskowe oryginalne UAZ-y, SKOT-y, BMW a także zabytkowe już nyski z napisem MO, ponadto kuchnie polowe, stare maszyny gospodarcze takie jak traktory, których używano w czasach pegeerowskich.

Istnieje realna możliwość przejażdżki takim zabytkowym pojazdem.

Jest też plac zabaw dla dzieci.

Zapraszamy na wczasy, weekendy, pobyty świąteczne lub po prostu aby spędzić spokojne chwile z dala od miasta.

Organizujemy: imprezy okolicznościowe, wesela do 130 osób + noclegi, spotkania integracyjne, konferencje, zielone szkoły, grillowanie.

Zapewniamy zakwaterowanie z wyżywieniem dla pracowników firm realizujących zadania w okolicach.

Serdecznie zapraszamy !!!

Wilimowo 10A Wilimowo

Godziny otwarcia
Poniedziałek:
07:00 - 22:00
Wtorek:
07:00 - 22:00
Środa:
07:00 - 22:00
Czwartek:
07:00 - 22:00
Piątek:
07:00 - 22:00
Sobota:
07:00 - 22:00
Niedziela:
07:00 - 22:00
Numery telefonów
Strony
Konta społecznościowe
facebook google-plus
Kategorie
agroturystyka firma zajmująca się organizacją imprez i konferencji hotel

Warminsko-Mazurskie Stowarzyszenie Agroturystyczne-Ziołowa Opinie i oceny

Jak oceniasz tę firmę?

Czy jesteś właścicielem tej firmy? Jeśli tak, nie trać okazji na aktualizację profilu firmy, dodawanie produktów, ofert i wyższą pozycję w wyszukiwarkach.

Podobna strona dla Twojej firmy? Upewnij się, że każdy może znaleźć Ciebie i Twoją ofertę. Stwórz dedykowaną stronę firmową w platformie Yellow Pages - to prostsze niż myślisz!
Dodaj swoją firmę