Biuro Informacji Turystycznej

verified_user
pl. Wolności 5C
11-300 Biskupiec, Polska
Poproś o informacje

Biuro Informacji Turystycznej Informacje o firmie

Ogólne informacje

Lidzbark to malowniczo położone miasteczko z ponad 710 letnią historią, usytuowane w południowo-zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego. Miasto posiada od XIV wieku swój herb – na niebieskiej tarczy znajduje się żółta głowa konia z rogiem na czole. Od 1975 roku Lidzbark posiada również status miasta turystycznego.

Lidzbark to brama wjazdowa na Warmię i Mazury, usytuowana nad Jeziorem Lidzbarskim, rzeką Wel oraz na terenie dwóch Parków Krajobrazowych: Welskiego oraz Górznieńsko-Lidzbarskiego. Lasy w naszej gminie stanowią prawie 50% obszaru i są doskonałym miejscem do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej, połączonej z obserwacją chronionych i unikatowych siedlisk roślin niespotykanych nigdzie indziej. Oznakowanych tras jest prawie 40 km i wiodą one m.in. wokół Jeziora Lidzbarskiego, do Dębu Rzeczypospolitej czy do „Obrazika”. Na terenie gminy znajdują się również rezerwaty przyrody tj. Jar Brynicy, Klonowo oraz Bagno Koziana.

Tak dogodne położenie Lidzbarka zapewni Państwu miły i urozmaicony wypoczynek. Ośrodki wczasowe i kolonijne, gospodarstwa agroturystyczne, kwatery prywatne oraz pola namiotowe są w pełni przygotowane by móc Państwa gościć w naszym pięknym miasteczku. W ostatnich latach baza noclegowa została wzbogacona o 2 hotele o podwyższonym standardzie w miejscowościach Cibórz oraz Kurojady. Stadniny koni, jeziora pełne ryb a lasy pełne grzybów pozwolą na uatrakcyjnienie pobytu w Lidzbarku. Będąc w Lidzbarku warto odwiedzić Warmińsko-Mazurskie Muzeum Pożarnictwa oraz Muzeum Etnograficzne i Przyrody w Jeleniu.

Na szczególną uwagę zasługuje urokliwa i urozmaicona rzeka Wel, którą przepłynąć pomogą liczne wypożyczalnie kajakowe na terenie Gminy. Wel będąca lewobrzeżnym dopływem Drwęcy jest rzeką pojezierną, z charakterystyczną zmianą kierunków biegu. Długość jej od źródeł w okolicach Wzgórz Dylewskich wynosi ok. 118 km. Szlak wodny rzeką Wel umożliwia poznawanie przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych walorów regionu. Rzeka przepływa przez 9 malowniczych jezior, a w jej dolinie występują liczne mokradła i starorzecza stwarzające korzystne warunki dla bytowania zwierząt i ptaków. Dopływając do jeziora Lidzbarskiego przepływamy pod 9 mostami drogowymi i 1 wiaduktem kolejowym.

Bliższych informacji udziela Biuro ds. Promocji i Turystyki oraz strona www.lidzbark.pl.

Walory turystyczne Lidzbarka i rozwijająca się baza turystyczna zostały docenione przez turystów, którzy w konkursie prasowym w 2012 r. wybrali Lidzbark „Letnią Stolicą Warmii i Mazur”.
Latem miasto tętni życiem licznym festynom i jarmarkom oraz zawodom wędkarskim i turniejom sportowym . Co roku na początku lipca organizowany jest Jarmark Lidzbarski natomiast w ostatni weekend lipca zapraszamy na Dni Lidzbarka. Impreza cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców Lidzbarka i turystów. Nie licząc imprez rozrywkowych w Lidzbarku organizowane są także wystawy malarstwa czy fotografii a także plenerowe koncerty nad małym jeziorkiem. Obok imprez Lidzbark jest oazą ciszy i spokoju i każdy kto szuka tego rodzaju wypoczynku z pewnością go tu odnajdzie.

Niewątpliwą atrakcją jest zmodernizowana przy udziale środków Unii Europejskiej w 2010 roku plaża miejska, z nowymi pomostami o 3-krotnie większej powierzchni, z wieżą do skoków oraz jedną z najdłuższych w województwie zjeżdżalni wodnych na świeżym powietrzu usytuowaną na brzegu jeziora. Wybudowany został także hangar dla kajakarzy i WOPR. Ponadto plaża miejska w Lidzbarku oferuje wypożyczalnie sprzętu wodnego, 3 boiska do plażowej piłki siatkowej, małą gastronomię oraz parking na 120 miejsc. Od plaży prawym brzegiem jeziora Lidzbarskiego prowadzi promenada, dochodząca do parku sportowo-rekreacyjnego, miejsca relaksu, zabawy dla dzieci, imprez plenerowych oraz początku tras pieszych i rowerowych. Najnowszą inwestycją jest ścieżka historyczno-edukacyjna zlokalizowana na ul. Górka przy kościele ewangelicko - augsburskim. przedstawiająca historie Lidzbarka na 16 tablicach od jego początków po teraźniejszość.

Nasze miasto posiada bogatą bazę sportową począwszy od pełnowymiarowej hali sportowo-widowiskowej, która w roku 2010 została wyróżniona II nagrodą w konkursie na najpiękniejszy obiekt sportowy 2010 w województwie, po trzy nowo wybudowane orliki (dwa na terenie Lidzbarka) oraz ośrodek sportowy położony w lesie, dysponujący 3 płytami do gry w piłkę nożną. Lidzbark jest zatem w stanie przyjąć liczne grupy sportowe na obozy treningowe. Nasza Gmina w 2012 roku za nowoczesne inwestycje sportowe i rekreacyjne została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie budujemy sportowa Polskę tytułem „Sportowej Gminy 2012”.
Gmina Lidzbark to czyste powietrze, przepiękne jeziora, pełne uroku krajobrazy i interesująca historia. Tu wszystkie pory roku w zaskakują swym pięknem. Zachęcamy Państwa do przyjazdu do nas przez cały rok!

pl. Wolności 5C Biskupiec

Biuro Informacji Turystycznej Opinie i oceny

Jak oceniasz tę firmę?

Czy jesteś właścicielem tej firmy? Jeśli tak, nie trać okazji na aktualizację profilu firmy, dodawanie produktów, ofert i wyższą pozycję w wyszukiwarkach.

Podobna strona dla Twojej firmy? Upewnij się, że każdy może znaleźć Ciebie i Twoją ofertę. Stwórz dedykowaną stronę firmową w platformie Yellow Pages - to prostsze niż myślisz!
Dodaj swoją firmę