KLUB SPORTOWY BRZOZA W BRZOZIE

verified_user
1162 polubień
ul. Polna 24
86-061 Brzoza, Polska
Poproś o informacje

KLUB SPORTOWY BRZOZA W BRZOZIE Informacje o firmie

Ogólne informacje

W Brzozie sport uprawiany był przez liczne grono młodzieży, ale w roku 1982 sportowe życie zamarło. Zabrakło sportowców, zabrakło chętnych i aktywnych działaczy. Długie lata w zasadzie nic się nie działo. Wprawdzie Bydgoszcz oddalona jest tylko o kilka kilometrów, ale zorganizowanego życia sportowego w Brzozie brakowało. Rozwój budownictwa i inne elementy sprawiły, że liczba mieszkańców rosła z roku na rok.

W grudniu 1994 roku pojawił się pomysł powołania do życia klubu sportowego. Inicjatorami byli: Mirosław Tondryk, Waldemar Kijak, Robert Nogalski, Jacek Jędruszewski oraz Maciej Ślesiński. Przy wsparciu radnego Kazimierza Oskwarka w styczniu 1995 roku narodził się Ludowy Zespół Sportowy w Brzozie. Na jego czele stanął Kazimierz Oskwarek obejmując funkcję Prezesa, a Wiceprezesem został Leszek Malak. Szybko uporano się z kwestiami organizacyjnymi - 7 czerwca 1995 roku LZS Brzoza został zgłoszony do rozgrywek klasy B seniorów.

Kadra zespołu liczyła 18 piłkarzy, a pierwszym trenerem został Ryszard Dorosz, który pamiętał jeszcze czasy zespołu z 1982 roku (był jego założycielem). Na bazę sportową składały się wówczas: piaszczyste boisko, szatnie dla zawodników, pomieszczenie dla sędziów oraz łazienki.

W pierwszym sezonie na boiskach B klasy drużyna zajęła ósme miejsce z 17 punktami. Najlepszymi strzelcami drużyny byli: Jacek Jędruszewski oraz Henryk Jaroszek, którzy zdobyli po 7 bramek.

Kolejne sezony były coraz lepsze w wykonaniu zawodników LZS Brzoza. Przełomowy był sezon 1999/2000, w którym drużyna zajęła drugie miejsce w tabeli zdobywając 37 punktów, strzelając 44 bramki w 21 meczach. Najskuteczniejszym zawodnikiem był Jacek Wawrzon zdobywca 21 bramek.

W roku 2000 z funkcji Prezesa rezygnację złożył Kazimierz Oskwarek. W wyniku tego oraz w związku ze zmieniającymi się przepisami postanowiono wybrać nowy zarząd oraz zarejestrować klub w sądzie jako stowarzyszenie. Trudu tego podjął się Maciej Ślesiński, który został wybrany na Prezesa stowarzyszenia. Zmieniono nazwę na Klub Sportowy Brzoza. Sąd dokonał rejestracji w kwietniu 2000 roku. Wiceprezesem został Wojciech Zdunek a Sekretarzem Ryszard Dorosz. Od tego też roku nawiązano współpracę z Tadeuszem Cieleckim właścicielem firmy Rolcel, który został naszym znaczącym darczyńcą i służy nam pomocą po dzień dzisiejszy.

Kolejne sezony nie były zachwycające. Obok drużyn seniorów zgłaszane były drużyny juniorów. Ważnym wydarzeniem było powołanie do Młodzieżowej Reprezentacji Okręgu Bydgoskiego naszego zawodnik Roberta Łatasia, który reprezentował nasz klub na arenie krajowej.

W roku 2003 z działalności w klubie wycofał się wieloletni działacz oraz trener Ryszard Dorosz. Karierę zakończyli Henryk Jaroszek, Tadeusz Sułkowski oraz przedwcześnie z powodu kontuzji Jacek Wawrzon. W wyniku rezygnacji Dorosza, funkcję Sekretarza klubu powierzono Mariuszowi Sułkowskiemu. Opiekunami drużyny zostali Marek Sobociński oraz Tadeusz Sułkowski.

W roku 2005 zgłoszono do rozgrywek drużynę młodzików. W znaczący sposób odmłodzono drużynę seniorów wprowadzając do składu zawodników z drużyny juniorów.

W roku 2006 drużynę prowadził Tadeusz Sułkowski. Po fatalnej jesieni i dobrej grze na wiosnę KS Brzoza utrzymał się w B klasie Zarząd klubu podjął decyzję o zatrudnieniu trenera z zewnątrz. Wybór padł na Ireneusza Lubiszewskiego z Łabiszyna. Drużynę trampkarzy objął jego syn Adrian.

Pierwszy sezon jego pracy przyniósł spore efekty. Po latach degrengolady w dolnych rejonach tabeli w końcu dołączyli do czołowych zespołów ligi. Rozgrywki zakończyli na dobrym piątym miejscu ze stratą dwóch punktów do trzeciego miejsca.

Do sezonu 2007/2008 Klub przystępował z wielkimi nadziejami. Cel był tylko jeden, awans do klasy A. Już pierwszy mecz ostudził nastroje. Porażka na własnym boisku z LZS Palczyn dała wiele do myślenia. Tej jesieni zawodnicy z Brzozy zanotowali jeszcze kilka wpadek i rundę zakończyli dopiero na szóstym miejscu, ze stratą aż dziewięciu punktów do lidera rozgrywek. W przerwie zimowej do drużyny doszło trzech nowych zawodników, w tym były bramkarz nieistniejącej już dziś Brdy Bydgoszcz. Zawodnicy solidnie przepracowali okres przygotowawczy pod okiem Ireneusza Libiszewskiego i z optymizmem spoglądali w przyszłość. Mecze sparingowe rozegrane przed sezonem ten optymizm w pełni potwierdzały.
Nadeszła historyczna wiosna roku 2008. Nasi zawodnicy rozpoczęli znakomicie rundę. Dwie wygrane na boiskach drugiej i trzeciej drużyny w tabeli pozwoliły odrobić kilka punktów do czołówki. To, co stało się później przeszło najśmielsze oczekiwania. Po dobrej, widowiskowej grze nasi zawodnicy wygrali wszystkie mecze w rundzie i w ostatniej kolejce przypieczętowali historyczny awans do klasy A. Po ostatnim meczu sezonu rezygnację z pracy w Brzozie złożył duet Lubiszewskich. Ich praca i sukces jakim był awans do klasy A na stałe weszły do historii klubu.

Debiutancki sezon na boiskach klasy A wypadł bardzo przyzwoicie. Zespół już pod wodzą nowego trenera Ryszarda Szpaka radził sobie całkiem dobrze. Drużyna zajęła dobre siódme miejsce sprawiając w rozgrywkach kilka niespodzianek swoim kibicom. W łącznym bilansie debiutanckiego sezonu zespól seniorów odniósł 8 zwycięstw, 9 remisów oraz zanotował 9 porażek.

W roku 2008 i 2009 zespół Trampkarzy naszego klubu brał udział w Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim Remes Cup Opalenica 2009. Z debiutanckiego występu (same porażki) zawodnicy wyciągnęli odpowiednie wnioski i rok później w pięciu rozegranych spotkaniach udało się odnieść jedno zwycięstwo i jeden mecz zremisować.

Na początku roku 2009 zmienił się sternik klubu. Dotychczasowy wieloletni Prezes Maciej Ślesiński zrezygnował z pełnienia tej funkcji, a jego miejsce zajął dotychczasowy Sekretarz Mariusz Sułkowski.

Przygoda na boiskach klasy A nie trwała długo i w czerwcu 2011 roku zespół spadł do klasy B. Na szczęście udało się utrzymać trzon zespołu a trenerem został Mariusz Raczkowski. Zespół z Brzozy nie pozostawił rywalom złudzeń i z dużą przewagą zagościł w fotelu lidera, co jednoznaczne było z awansem.

Następne sezony to huśtawka nastrojów i bardzo nierówne występy zawodników. Szczególnie runda jesienna sezonu 2013/2014 była fatalna, siedem punktów na koncie i przedostatnia lokata w tabeli oznaczały, że wiosna będzie ostrą walką o utrzymanie. Zarząd dokonał w przerwie zimowej kilku znaczących transferów, nowi zawodnicy szybko znaleźli wspólny język z resztą zespołu tworząc silny monolit. „Rycerze wiosny” grali fantastycznie często gromiąc rywali. Ostatnim akordem sezonu był mecz w Cerekwicy, gdzie piłkarze KSB zwyciężyli 11:1. Sezon zakończyli na szóstym miejscu !!!

Zawodnicy poszli za ciosem i także rundę jesienną nowego sezonu rozegrali znakomicie, zajmując czwarte miejsce w tabeli.

Z niecierpliwością czekamy na rundę wiosenną i rok 2015, w którym to Nasz Klub będzie obchodził 20. rocznicę powstania.
Dalszą historię napisze życie....

Klub od samego początku działa dzięki dotacjom z Urzędu Gminy w Nowej Wsi Wielkiej. Z roku na rok pozyskuje coraz większą ilość sponsorów.

ul. Polna 24 Brzoza

Numery telefonów
Strony
Konta społecznościowe
facebook facebook
Regon
92533029

KLUB SPORTOWY BRZOZA W BRZOZIE Opinie i oceny

Jak oceniasz tę firmę?

Czy jesteś właścicielem tej firmy? Jeśli tak, nie trać okazji na aktualizację profilu firmy, dodawanie produktów, ofert i wyższą pozycję w wyszukiwarkach.

Podobna strona dla Twojej firmy? Upewnij się, że każdy może znaleźć Ciebie i Twoją ofertę. Stwórz dedykowaną stronę firmową w platformie Yellow Pages - to prostsze niż myślisz!
Dodaj swoją firmę