DOM KULTURY W RYBNIKU CHWAŁOWICACH

verified_user
2431 polubień
1102 ulubione
ul. 1 Maja 95
44-206 Rybnik, Polska
Poproś o informacje

DOM KULTURY W RYBNIKU CHWAŁOWICACH Informacje o firmie

Ogólne informacje

Dom Kultury KWK "Chwałowice" został oddany do użytku obywateli dnia 1 maja 1958 roku, otwarcie zostało dokonane przez samego towarzysza Wiesława Gomółkę.
W jego budowę wielki wkład włożyli oczywiście pracownicy kopalni, jak i mieszkańcy Chwałowic, działający na zasadzie pospolitego ruszenia.

Obecnie Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach jest miejską instytucją kultury Miasta Rybnika. W ramach swojej działalności organizuje szereg stałych form edukacji artystycznej i kulturalnej: lekcje gry na instrumentach, zajęcia wokalne, zajęcia filmowe (Klub Filmu Niezależnego), plastyczne, taneczne, teatralne, rekreacyjne , hobbystyczne, sportowe. Swoje miejsce znalazły tutaj liczne zespoły i grupy, o których słychać nie tylko w naszym regionie.
Odbywają się tutaj także kursy językowe, wystawy plastyczne, koncerty, spotkania autorskie, zajęcia aerobiku.
W okresie letnim mają miejsce liczne imprezy plenerowe - festyny, koncerty. Z tyłu Domu Kultury znajduje się park z zadaszoną sceną i amfiteatrem, który jest doskonałym miejscem do realizacji imprez plenerowych.

Nasza instytucja organizuje bądź współorganizuje z zaprzyjaźnionymi placówkami liczne imprezy cykliczne o zasięgu lokalnym, regionalnym, lub ogólnopolskim.

Sala widowiskowa Domu Kultury pełni także rolę sali Kina "Plejada" (ex Chwałowiczanka) z ilością 240 miejsc siedzących o wysokim standardzie i systemem dźwięku Dolby Pro Logic. W każdą środę odbywają się pokazy filmowe z podziałem na bloki tematyczne czyli PDF - Plejada Dobrych Filmów. Organizowane są także seanse zbiorowe dla szkół i innych podmiotów.
Placówka ciągle rozwija się, podążając za potrzebami kulturalnego rynku oraz wzbogaca swoją ofertę, celem zapewnienia jak najlepszej jakości usług.

ul. 1 Maja 95 Rybnik

Numery telefonów
Strony
Konta społecznościowe
facebook youtube
NIP
6422154993
Regon
272037570
Słowa kluczowe
Miejsce występów i wydarzeń, Sztuka widowiskowa,