account_circle
search

Uniwersytet Dziecięcy. Punkt Przedszkolny Fundacji Kreatywnej Edukacji

thumb_up 2201
favorite 15
ul. Ks. Kordeckiego 16 Lok.
85-225 Bydgoszcz, Polska
fundacja

access_time Godziny otwarcia expand_more

Poniedziałek:
09:00 - 16:00
Wtorek:
09:00 - 16:00
Środa:
09:00 - 16:00
Czwartek:
09:00 - 16:00
Piątek:
09:00 - 16:00

description O firmie expand_more

Ogólne informacje

Wartości nasze i naszej organizacji: Fundacji Kreatywnej Edukacji

1. Podstawową wartością (celem) FKE jest stanie na straży naturalnego, pełnego, harmonijnego rozwoju dziecka jako osoby.

2. Drogą do realizacji tej wartości jest:

- propagowanie kreatywnej edukacji;

- rozwijanie wrażliwości

- kształtowanie systemu wartości którego podstawą jest:

szacunek do siebie i innych osób;
szacunek do inności;
poszanowanie zasobów kultury;
krzewienie systemu wartości uniwersalnych.

3. Szacunek do dziecka jako osoby, indywidualne podejście oraz otwartość na różne rodzaje edukacji (w tym edukację nieformalną) uznajemy za niezbędne do realizacji naszych zamierzeń.

Fundacja powstała w 2006 roku z inicjatywy osób, które chcą propagować nowe, aktywne metody uczenia się. Uważamy, iż znakomitą, a niedocenianą w Polsce rolę może i powinna obok edukacji formalnej, obecnej w szkole czy na uczelni, odegrać edukacja nieformalna. Zakłada ona ustawiczny i wszechstronny rozwój człowieka, w oparciu o partnerskie relacje między nauczycielem i uczniem. Oprócz tego wyznacznika edukacja nieformalna kładzie silny nacisk na pracę grupową i zaangażowanie zarówno strony odbierającej, jak i przekazującej wiedzę.

Szczególnie zależy nam na rozwojuj muzycznym dzieci. Praktykujemy i staramy się rozpowszechniać nowatorską teorię uczenia się muzyki, której twórcą jest prof. Edwin Elias Gordon. Chcemy, aby edukacja muzyczna w Polsce przekształciła się z obecnej, mało efektywnej w sprawdzoną i twórczą formę, opracowaną przez znakomitego muzyka, pedagoga i psychologa muzyki, profesora E.E. Gordona.

Niestety nie tylko edukacja muzyczna jest zaniedbana w Polsce. W odpowiedzi na brak oferty ze strony nawet komercyjnych podmiotów, które kształcą językowo stworzyliśmy własną metodykę w oparciu o doświadczenia związane z prowadzeniem zajęć umuzykalniających wg teorii E.E.Gordona oraz dorobek Glenna Domana, współzałożyciela Instytutu Osiągania Ludzkich Możliwości w Filadelfii. Nasze podejście jest naturalnym odwzorowaniem sposobu uczenia się języka ojczystego przez małe dziecko. Tego procesu przy nauce języka obcego nie sposób pominąć. Jednakże nauczanie w szkołach opiera się na zupełnie innych założeniach, co skazuje podobnie, jak w przypadku uczenia muzyki, dzieci na marnotrawstwo czasu, a podatników na trwonienie pieniędzy.

Jolanta Gawryłkiewcz - Prezes Fundacji Kreatywnej Edukacji

Dorota Dzięcioł - Skarbnik Fundacji Kreatywnej Edukacji

info Więcej informacji expand_more