Działka miejscem relaksu dla młodych ludzi

Przyjęło się, że działka rekreacyjna jest miejscem gdzie wypoczynku i kontaktu z naturą szukają najczęściej ludzie starsi, którzy są już na emeryturze i mają dużo wolnego czasu. Okazuje się jednak, że na kupno działki, czy to za miastem, czy na terenie miejskich ogródków działkowych decyduje się coraz więcej młodych ludzi.

Wypoczynek

Na działkach jest coraz więcej ludzi w wieku ok. 35+. Dla młodych, którzy są zazwyczaj zapracowani i zestresowani, nieraz zmęczeni pracą biurową i ciągłym patrzeniem w ekran komputera, działka jest doskonałym miejscem do wypoczynku. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu, czy w przytulnym domku z drewna, w otoczeniu zieleni i błogiej ciszy jest świetną alternatywą dla relaksu na kanapie przed telewizorem, surfowania po sieci czy odwiedzania restauracji i pubów. Posiadanie własnego kawałka ziemi może tez być alternatywą dla kosztownych wyjazdów za miasto i spędzania całego urlopu w ośrodkach wypoczynkowych. Młodzi ludzie coraz chętniej zamieniają miejskie rozrywki na relaks i spokój.

 

 

Raj dla dzieci

Wypoczynek na świeżym powietrzu jest również bardzo korzystny dla dzieci. Chyba wszystkim rodzicom zależy na odciągnięciu pociech od ekranu telewizora, czy komputera oraz zmobilizowanie ich do aktywnego spędzania czasu. Na działce dziecko może poczuć pełną swobodę, wybiegać się i wyszaleć bez obaw, że za chwilę znajdzie się na ruchliwej ulicy czy pod nogami jakiegoś przechodnia, jak może stać się, gdy czas z dzieckiem spędzamy w miejskim parku. Na własnym terenie zielonym rodzice często ustawiają dziecku domek z drewna, w którym zorganizuje sobie własną „bazę”, huśtawkę, piaskownice, czy basen. Współcześni trzydziestolatkowie zdają sobie sprawę z tego, że obecnie nie liczy się tylko szkoła i zdobywanie kolejnych ocen, ważny jest również kontakt z przyrodą, wiedza o tym, jak uprawiać zdrowe, naturalne warzywa i owoce i nauka samodzielności.

 

 

Czas spędzony razem

Młodzi ludzie chętnie stawiają na swoich działkach domki z drewna. Są to zazwyczaj stosunkowo niewielkie, niedrogie, łatwe w montażu budowle, w których można urządzić przytulny kąt dla rodziny. Posiadanie domku na działce sprzyja integracji – wszyscy członkowie rodziny mogą spędzać czas razem, na jednej przestrzeni, na przykład grając w gry planszowe, wspólnie przygotowując posiłki, czy po prostu rozmawiając. W domu bowiem często bywa tak, że każdy zajęty jest swoimi sprawami i nie docenia się tego, jak ważny jest czas spędzony razem. W domku z drewna na działce młodzi ludzie chętnie urządzają też przyjęcia z grillem, zapraszają tam przyjaciół i rodzinę by miło spędzić czas i po prostu oderwać się od domowej codzienności.

 

 

Artykuł został przygotowany we współpracy z firmą Stimeo – Domki z drewna – produkcja i dystrybucja małej architektury działkowej i ogrodowej.

Data publikacji: 2015-12-16

Słowa kluczowe: Domki z drewna Stimeo dzieci

Data publikacji: 2014-07-10

King KAN - kangur z warszawskiego ZOO świętuje szczególny jubileusz. Pięć lat temu zaadoptowała go spółka KAN z Kleosina, producent instalacji wodnych i grzewczych.
Kategoria:  Inne - Inne

Data publikacji: 2014-07-10

Od początku swojego istnienia, szwajcarska marka Laurastar, światowy lider w dziedzinie systemów do prasowania, stale pracuje nad tym, aby rozwijać innowacyjną technologię i design, żeby każdy ...
Kategoria:  Inne - Inne

Data publikacji: 2014-07-11

Trzecie spotkanie dziennikarskie w Hajoty Press Club upłynęło pod znakiem rozmów prywatnych, degustacji wina i potraw przygotowanych z produktów mleczarskich marki Bieluch.
Kategoria:  Inne - Inne
comments powered by Disqus